REKLAMA

Sierpniowe uroczystości patriotyczne w Płocku

REKLAMA

PowiązaneTematy

W sierpniu w Płocku odbędą się obchody  Święta Wojska Polskiego oraz 97 rocznicy obrony Płocka przed bolszewikami w 1920 roku. Poznaliśmy szczegółowy plan uroczystości.
Jak podaje urząd miasta, oprócz oficjalnych uroczystości w katedrze, przy Płycie Nieznanego Żołnierze oraz na cmentarzu garnizonowym, odbędzie się parada jednostek pływających i okolicznościowy bieg.
Uroczystości rozpoczną się 15 sierpnia o godz. 9.30. Przy pomniku Józefa Piłsudskiego (pl. Obrońców Warszawy), będzie miała miejsce zbiórka pocztów sztandarowych i złożenie kwiatów przy pomniku Piłsudskiego i Władysława Broniewskiego. Następnie zebrani przemaszerują do katedry.
O godzinie 10 w Bazylice Katedralnej odbędzie się specjalna msza święta, po której to nastąpi złożenie kwiatów na Bratniej Ziemi koło Katedry.  Na godzinę 11.15 zaś zaplanowano uroczystości przy Płycie Nieznanego Żołnierza.
Dwa dni później, 17 sierpnia, o godzinie 17 w Towarzystwie Naukowym Płockim będzie miała miejsce promocja albumu dr. Grzegorza Gołębiewskiego „Płock 1920. Dni krwi i chwały” . O godzinie 20 w Bratniej Mogile przy ul. Targowej zaplanowano Capstrzyk harcerzy.
Centralna część sierpniowych uroczystości będzie miała miejsce w piątek, 18 sierpnia. O godzinie 10 w miejscach pamięci narodowej zostaną złożone kwiaty przez harcerzy. Kilka godzin później, o 16.30 po zbiórce pocztów sztandarowych na Cmentarzy Garnizonowym (ul. Norbertańska) zebrani wysłuchają hymny państwowego oraz wystąpienia prezydenta Płocka. Tam również zebrani pomodlą się za poległych podczas bitwy i wysłuchają apelu pamięci. Część oficjalna uroczystości zostanie zaś zwieńczona złożeniem kwiatów i zniczy na mogiłach poległych.
O 18.30 zaplanowano atrakcje w przystani nad Wisłą. To tam odbędzie się parada jednostek pływających. Będzie również rejs statkiem pamięci marynarzy Flotylii Wiślanej obrońców Płocka 1920 roku. Wstęp na rejs jest możliwy po okazaniu karty wstępu. Można ją odebrać w Urzędzie Miasta Płocka (pok. E21 i E22).
W sobotę, 19 sierpnia, o godzinie 18 odbędzie się II Bieg Obrońców Płocka. Start i meta została ustanowiona na Starym Rynku.Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU