REKLAMA

Siemens wybuduje elektrociepłownię Orlenu [WIZUALIZACJA]

REKLAMA

PKN Orlen zawarł umowę z firmą Siemens. Zgodnie z kontraktem, firma zajmie się wykonaniem elektrociepłowni w formule „pod klucz”. Inwestycja, która kosztować będzie ponad 1,3 mld złotych, ma być gotowa w 2017 roku.

PowiązaneTematy

Jak podaje biuro prasowe Orlenu, podpisana umowa z konsorcjum Siemens AG i Siemens sp. z o.o dotyczy nie tylko budowy, ale też serwisu głównych urządzeń bloku na okres około 12 lat. Wartość kontraktów wyniesie 1,3 mld zł na budowę oraz 0,3 mld zł za umowę serwisową.

Nowa elektrociepłownia w Płocku dostarczy 596 MWe mocy i podniesie efektywność procesu produkcji energii i ciepła. Kluczowym elementem inwestycji będzie zastosowanie nowoczesnej turbiny gazowej, co przyczyni się do zwiększenia rentowności wykorzystania paliwa gazowego do procesów produkcyjnych.

– Dbając o doskonałość operacyjną segmentu dowstream wybraliśmy najlepszą z dostępnych technologii kogeneracyjnych o optymalnej efektywności, spełniając tym samym założenia planów rozwojowych – tłumaczy Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen. – Już za trzy lata będziemy dysponowali nowoczesnymi aktywami energetyki przemysłowej we Włocławku i Płocku tworząc istotny element bezpieczeństwa energetycznego Koncernu oraz naszego kraju – dodaje.Do tej pory Orlen zdobył większość niezbędnych pozwoleń, koniecznych dla realizacji inwestycji, m.in. pozwolenie na budowę, umowę przyłączeniową do sieci przesyłowej z Polskim Sieciami Elektroenergetycznymi oraz Gaz-Systemem. Zakładany czas realizacji inwestycji to 36 miesięcy.

Budowa bloku w Płocku jest drugim po Włocławku projektem kogeneracji przemysłowej realizowanym przez płocki koncern. W ciągu trzech lat grupa Orlen będzie dysponowała w Polsce mocami wytwórczymi w wysokości blisko 1,5 GWe.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU