REKLAMA

Shaggy i Jamal na płockiej plaży. Drugi dzień Reggaelandu [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W sobotę pogoda zdecydowanie dopisywała festiwalowiczom podczas drugiego dnia płockiego Reggaelandu. Na scenie wystąpili m.in. Shaggy, Jamal, Mellow Mood i St. Petersburg Ska.

Niezła pogoda przyciągnęła w sobotę tłumy na płocką plażę. Podczas pierwszego, deszczowego dnia bawiło się tam ponad 8 tys. osób. W sobotę festiwalowiczów przybywało z godziny na godzinę i było ich zdecydowanie więcej.

Gwiazdą wieczoru był Shaggy. Muzyk, który w dwóch ostatnich dekadach wylansował największą ilość światowych hitów w jamajskich klimatach. To nie tylko jedna z największych gwiazd gatunków reggae i dancehall, ale także jedna z niewielu, która dotarła do szerokiego grona słuchaczy na całym świecie. Mimo że jest wierny jamajskim rytmom, sprzedaje miliony płyt, z których kilka uzyskało status platynowych, a nawet diamentowych w Stanach Zjednoczonych i krajach europejskich. Jego popularność eksplodowała w roku 1993, kiedy wydał płytę ,,Pure Pleasure”. Szybką popularność zdobył jeden z singli, cover ,,Oh Carolina”. Wydany dwa lata później album ,,Boombastic” przyniósł artyście prestiżową nagrodę Grammy.Na scenie drugiego dnia Reggaelandu wystąpił też m.in. Jamal, rosyjski zespół St. Petersburg Ska-Jazz Review, Ras Luta i Mellow Mood. Zobaczcie zdjęcia!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU