REKLAMA

Seria włamań pod Płockiem

REKLAMA

W ciągu ostatnich kilku dni na terenie gmin Staroźreby, Bielsk oraz Łąck doszło do kilku włamań. Łupem przestępców padał głównie sprzęt RTV oraz biżuteria.

Do ostatniego z włamań doszło w nocy, z 6 na 7 stycznia. Okradziono gospodarstwo domowe przy ulicy Kościelnej w Staroźrebach. Podobnie jak w innych przypadkach, i tu skradziono biżuterię oraz sprzęt RTV.

PowiązaneTematy

– Na razie trudno nam powiedzieć, czy za wszystkie te zdarzenia jest odpowiedzialna jedna grupa przestępcza – powiedział nam Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Włamania są dokonywane w czasie nieobecności domowników – dodał.

Policjanci apelują do mieszkańców Płocka i okolic. – Jeżeli widzicie Państwo podejrzane osoby w waszej okolicy bądź samochód, który zdaje wam się podejrzany, koniecznie poinformujcie nas o tym – zaleca Piasek. – Każde takie zgłoszenie zostanie sprawdzone. Na terenie wiejskim łatwiej jest dostrzec podejrzane osoby, bo przeważnie wszyscy się znają. Bywało już tak, że dzięki takiej interwencji złodzieje wpadali w nasze ręce na gorącym uczynku -tłumaczył.

Aktualnie są prowadzone ustalenia w tej sprawie. Pomimo, że dotychczas zdarzenia występowały na terenie okolic Płocka, warto, żeby do zaleceń policji odnieśli się również płocczanie – złodzieje mogą poszerzyć teren swojej działalności.