Sędzia Anna Maria Wesołowska w ratuszu

REKLAMA

W środę, 17 kwietnia o godz. 10 w auli urzędu miasta w Płocku rozpoczęło się spotkanie z sędzią karnistą Anną Marią Wesołowską, znaną szerszemu gronu z programów telewizyjnych. Konferencja skierowana do młodzieży mówiła o przemocy rówieśniczej i uświadamiała, jakie kary można ponieść za złamanie prawa.

Spotkanie w ratuszu odbyło się w ramach programu profilaktycznego pn. „Bezpieczne dziecko II – chrońmy dzieci przed przemocą”. Anna Maria Wesołowska jest gościem specjalnym i spotkała się dzisiaj z młodzieżą podczas konferencji w auli urzędu miasta.

PowiązaneTematy

Sędzia od samego początku uświadamiała młodych ludzi, jakie kary grożą za złamanie prawa. – Kiedy rozpoczynałam swoją pracę, nie stawało przed sądem tak wielu młodych ludzi, jak dziś – mówiła Anna Maria Wesołowska. – Wiele z tych przestępstw popełniają ludzie, którzy są nieświadomi, jaka grozi za to kara.

Sędzia Wesołowska omawiała także aspekty prawne przemocy domowej stosowanej wobec dzieci. Spotkanie składało się z dwóch części. W czwartek w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica odbędzie się także szkolenie warsztatowe dla nauczycieli i pedagogów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, przeprowadzone przez specjalistów z Fundacji „Dzieci Niczyje”.

Program organizuje Zespół Profilaktyki i Komunikacji Społecznej Straży Miejskiej w Płocku przy współpracy z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Płocka. Honorowy patronat nad drugą edycją programu objął Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.