REKLAMA

Ścianka wspinaczkowa w Orlen Arenie już od soboty

REKLAMA

20 tras na ścianie o wysokości ponad 9 metrów – ta oferta Orlen Areny dostępna będzie dla płocczan od najbliższej soboty, 5 września. Skorzystać będą mogli również amatorzy we wspinaczkach, a to dzięki operatorom i instruktorom z Płockiego Klubu Wysokogórskiego.

Każdy, kto będzie chciał nauczyć się wspinać, może od soboty skorzystać z nowoczesnej ścianki wspinaczkowej oraz pomocy operatorów ścianki i instruktorów z Płockiego Klubu Wysokogórskiego, którzy przeprowadzą szkolenia wstępne z zasad wspinaczki i asekuracji. Ścianę zaprojektowano tak, aby mogły z niej korzystać osoby w różnym wieku i o różnym stopniu umiejętności.

PowiązaneTematy

Jeśli ktoś przyjdzie bez asekuranta, może skorzystać z jednego z 4 automatów do auto-asekuracji lub miejsca w części bulderingowej, w której można wspinać się w pojedynkę. Oprócz wspinaczki, można też potrenować w specjalnym miejscu z klatką Cross box, campusem oraz drabiną Bachara. Nudzić nie będą się nawet najmłodsi – dla nich stworzono strefę zabaw.

Jak wejść na obiekt ścianki wspinaczkowej? Przy wejściu K7 Orlen Areny pracownicy ochrony będą kierować wszystkich chętnych w weekendy w godzinach od 12 do 20, a w dni robocze od godz. 14 do 22.

– Aby uniknąć kolejek do Centrum Wspinaczkowego, osoby chcące skorzystać z naszej oferty prosimy o wcześniejsze zgłoszenia i rezerwację miejsc – mówi Łukasz Jankowski, dyrektor Orlen Areny.

Rezerwować miejsce można telefonicznie od piątku, 4 września, pod numerem telefonu 24 367-26-93 lub bezpośrednio w recepcji Centrum Wspinaczkowego.

Przypomnijmy, że głównym inicjatorem budowy tego miejsca był Płocki Klubu Wysokogórski, którego członkowie rozpoczęli rozmowy z Urzędem Miasta, co umożliwiło uzyskanie dofinansowania ze środków unijnych.

Jak zapowiada Płocki Klub Wysokogórski, pierwsza impreza na nowym obiekcie odbędzie się jeszcze we wrześniu.