REKLAMA

Ścianka wspinaczkowa będzie już w czerwcu [WIZUALIZACJA]

REKLAMA

Ogłoszono już przetarg na budowę ścianki wspinaczkowej w Orlen Arenie. Dzisiaj marszałek Adam Struzik podpisał z prezydentem Płocka umowę o dofinansowaniu tej inwestycji.

Potwierdziły się nasze informacje – profesjonalna ścianka wspinaczkowa w Orlen Arenie ma powstać do 25 czerwca br., choć realnie pewnie zaczniemy z niej korzystać najwcześniej w połowie wakacji. Nie ma jednak co ukrywać, że amatorzy wspinaczki zyskają miejsce, które jakością mieścić się będzie pewnie w pierwszej dziesiątce podobnych miejsc w Polsce.

W projekt zaangażowali się samorząd Płocka, CWS Orlen Arena, Płocki Klub Wysokogórski i Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna w Płocku. Na 400 m2 powstanie ściana wspinaczkowa do wspinania z asekuracją linową, wraz z chwytami, strukturami i sprzętem asekuracyjnym, ściana do boulderingu, wraz chwytami i strukturami wspinaczkowymi, ściana systemowa i „Moon board” z możliwością regulacji przewieszenia, dwa stanowiska na przyrządy treningowe typu kampus wraz z drewnianymi listewkami oraz jedno stanowisko do trenowania chwytów typu „oblak” wraz z drewnianymi chwytami czy drabina Bachara. Przetarg ogłoszony jest w systemie zaprojektuj-wybuduj, ostateczny kształt będzie więc zależał od wykonawcy.

Właśnie dzisiaj, 12 marca, marszałek Adam Struzik podpisze z prezydentem Płocka, Andrzejem Nowakowskim, umowę o dofinansowanie tego zadania kwotą 646,5 tys. zł. Będzie ono współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013, z Działania 6.2 Turystyka. Całkowita wartość projektu wynosi 862 000,00 zł.Oznacza to, że – przynajmniej przez pierwsze 5 lat – ścianka wspinaczkowa będzie dostępna dla mieszkańców bezpłatnie. Sprzęt i obecność przeszkolonego pracownika zapewni Centrum Widowiskowo-Sportowe Orlen Arena. Nowe miejsce uprawiania wspinaczki znajdzie się w pomieszczeniach treningowych, dotychczas zajmowanych przez sporty walki.

Koncepcję ścianki wykonała Pracownia Projektowa Michał Żochowski z Łącka

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU