Sanda Płock z sześcioma medalami po mistrzostwach Polski

REKLAMA

Reprezentanci uczniowskiego klubu Sanda Płock uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Low Kick Seniorów i Juniorów w Legnicy. Zawodnikom udało się wywalczyć sześć medali.

Między 20 a 22 kwietnia w Legnicy rozgrywały się Mistrzostwa Polski Low Kick Seniorów i Juniorów. W zawodach wzięło udział 249 zawodników i zawodniczek z 75 klubów. Na wydarzeniu pojawił się również klub Sanda Płock, reprezentowanych przez sześcioro zawodników.

PowiązaneTematy

Mistrzynią Polski Juniorów do 52 kg została Klaudia Kozłowska, która w finale zmierzyła się z klubową koleżanką – Dominiką Tchorek. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce, sędziowie przyznali zwycięstwo  Klaudii, a Dominika została wicemistrzynią Polski.

Mistrzynią Polski Juniorów do 60 kg została Agata Fijałkowska. W pierwszej walce jej rywalką była reprezentantka klubu Alien Kick Łódź – Gabriela Chomicz. Pojedynek zakończył się już w pierwszej rundzie, przez poddanie łodzianki. W walce finałowej Agata skrzyżowała rękawice z zawodniczką tego samego łódzkiego klubu – Julią Dzierżanowską. Po trwającym trzy rundy pojedynku, sędziowie jednogłośnie ogłosili zwycięstwo reprezentantki Płocka.

fot. materiały prasowe

Wicemistrzem Polski Juniorów do 54 kg został Paweł Grzymała. W pierwszej walce pokonał Łukasza Ślosarczyka z KS Polonia 1912 Leszno. W walce finałowej zmierzył się z Bartłomiejem Mietlińskim z UKS Armia Polkowice, który w wyniku niejednogłośnej decyzji sędziów pokonał płocczanina.

Na najniższym stopniu podium stanął Radosław Kuzia – Junior do 63,5 kg. Rywalem zawodnika z Sanda Płock był Grzegorz Błotnicki z A&W Obrowo. Po bardzo wyrównanym pojedynku, sędziowie mieli poważny problem z decyzją, komu przyznać laur zwycięstwa. Ostatecznie, po niejednogłośnej decyzji, uznano zwycięstwo zawodnika z Obrowa.

Rafał Jaworski – Junior do 71 kg w pierwszej walce pokonał zawodnika z Champion Gdańsk – Kacpra Małysza. Niestety, zwycięstwo okupił kontuzją, która uniemożliwiła mu udział w dalszej rywalizacji. Zawody zakończył z brązowym medalem.

Zawodnicy Sanda Płock w Mistrzostwach Polski Low Kick Seniorów i Juniorów zdobyli w sumie dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale. Taki wynik dał im bardzo wysokie – trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.