REKLAMA

Są dalsze plany budowy ul. Borowickiej. Jakie?

REKLAMA

Ulica Borowicka to kolejny etap przebudowy układu drogowego na osiedlu Borowiczki, po budowie ul. Korczaka oraz skrzyżowania ul. Korczaka z ul. Harcerską i Pocztową. Prace zakończą się w listopadzie tego roku. Co jeszcze się zmieni?

– Zaprosiłem państwa, by pokazać kilometr nowej drogi, chodnika i ścieżki rowerowej wraz z oświetleniem, czyli nową ul. Borowicką – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, na spotkaniu z dziennikarzami w Borowiczkach.

Ulica Borowicka jest jednym z etapów budowy szeregu ulic na osiedlu Borowiczki: Cedrowej, Lipowej, Grabowej, Cisowej, Wiązowej, Jesionowej, Botanicznej, Wierzbowej i Wilczej – programu, który Urząd Miasta realizuje od kilku lat. Wykonawcą oddawanego do użytku odcinka ul. Borowickiej była spółka Skanska, która plac budowy przejęła 8 września 2016 roku. Od tego momentu wykonała blisko kilometr nowej nawierzchni, chodnika, ścieżki rowerowej, a do tego podjazdy do nieruchomości, położonych przy ulicy.

Co co powstało w trakcie realizacji inwestycji?
– 6,5 tys. mkw nawierzchni bitumicznej
– 3,3 tys. mkw chodników
– 2 tys. mkw ścieżki rowerowej
– 6 tys. mkw terenów zielonych.Na nowym odcinku ul. Borowickiej stanęło 37 nowych latarni z oświetleniem LED-owym. Całość kosztowała ponad 3,6 mln zł.

fot. PetroNews

Borowicka była kolejnym etapem przebudowy układu drogowego na osiedlu Borowiczki, po budowie ul. Korczaka oraz skrzyżowania ul. Korczaka z ul. Harcerską i pocztową. Dziś trwają jeszcze prace nad wykonaniem nowej ul. Harcerskiej, które zakończą się w listopadzie tego roku. Koszt tej inwestycji to ponad 8,3 mln zł. Obejmuje ona rozbudowę kanalizacji sanitarnej, budowę nowej nawierzchni, chodnika, ścieżki rowerowej, miejsc parkingowych i ustawienie nowych wiat na przystankach autobusowych.

Co jeszcze się zmieni? Otóż do Wydziału Zamówień Publicznych UMP złożony już został wniosek o ogłoszenie postępowania przetargowego na ostatni, 400-metrowy odcinek ul. Borowickiej. Podobnie jak przy wcześniejszej inwestycji, powstanie tu nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżka rowerowa, nowe zjazdy do posesji, wiaty, zagospodarowany zostanie teren zielony, będzie nowe oświetlenie. Przebudowana zostanie podziemna infrastruktura. Wiceprezydent Jacek Terebus podkreślał, że inwestycja jest trudna technicznie, dlatego jej koszt jest szacowany na ponad 3 mln zł. Planowany termin zakończenia drugiego etapu Borowickiej – 30 grudnia br.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Anonim says:

    A kiedy Plac Witosa i Raczkowizna?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU