REKLAMA

Rząd ogłosił decyzję w sprawie dalszych obostrzeń

REKLAMA

W środę minister zdrowia przekazał nowe decyzje rządu w sprawie obostrzeń. Ze względu na to, że nadal jest wielu pacjentów, którzy wymagający hospitalizacji, w tym także pomocy respiratorów, dotychczasowe obostrzenia zostają przedłużone do 25 kwietnia.

Podczas konferencji prasowej 14 kwietnia, minister Adam Niedzielski przekazał, że liczba zakażeń w Polsce w porównaniu do statystyk sprzed dwóch tygodni maleje, podobnie jak ilość zleceń testów na obecność koronawirusa w punktach podstawowej opieki zdrowotnej. Niestety, nadal na wysokim poziomie pozostaje ilość hospitalizacji oraz zgonów osób zakażonych (14 kwietnia odnotowano ponad 800 zgonów wśród osób zakażonych).

– Dlatego podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień. Jest jeden wyjątek, od poniedziałku, 19 kwietnia, dzieci wracają do żłobków i przedszkoli. Dopuścimy też możliwość rozgrywek sportowych na otwartym powietrzu – powiedział minister zdrowia. – Wszystkie pozostałe restrykcje będą obowiązywały do 25 kwietnia – wyjaśnił.

Zapowiedział też, że restrykcje w zakresie działalności hoteli i obiektów noclegowych przedłużone zostają o dwa tygodnie, czyli do 3 maja, ze względu na ryzyko masowego udawania się Polaków na majówki. Minister zdrowia zaznaczył też, że planowane ewentualne poluzowania będą prowadzone regionalnie, w zależności od sytuacji epidemiologicznej w danym województwie.Nowe zasady od 19 kwietnia

  • Otwarte zostaną żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci.
  • Dopuszczona będzie możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.
  • Możliwe będzie uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.
  • Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.
  • Działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU