REKLAMA

Rykowisko z widokami – trudny bieg ze startem w Łącku

REKLAMA

Na przedostatni dzień maja zaplanowano wyjątkowy, trudny bieg. Na pięknym terenie Pojezierza Gostynińskiego miłośnicy ultramaratonów i biegów terenowych będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i… wytrzymałość.

– 30 maja w Łącku odbędzie się premierowa edycja „Rykowiska”, prawdopodobnie pierwszego ultramaratonu na Mazowszu – zachęcają organizatorzy biegu. A trasa jest faktycznie dla śmiałków – 86 kilometrów biegu na terenie Pojezierza Gostynińskiego, ze startem w Łącku. Uczestnicy pobiegną szlakami turystycznymi, przez piękne mazowieckie lasy, w okolicy malowniczych jezior i bagien.

PowiązaneTematy

Jak twierdzą zaprawieni w biegach sportowcy, zazwyczaj muszą jechać kilkaset kilometrów, najczęściej w tereny górskie, aby mieć okazję sprawdzić się w takim terenie. Sceneria lasów może być świetną alternatywą dla gór, a dostarczy równie wielu wrażeń estetycznych.

Skąd pomysł na organizację ultramaratonu na Mazowszu? – Narodził się on w głowach biegowych zapaleńców z płockiej ultrabiegowej grupy „Z lasu” oraz lokalnego oddziału Night Runners Płock – tłumaczy nam Maciej Siwek, jeden z biegaczy Night Runners. – Entuzjazmem udało się zarazić Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego, Urząd Gminy w Łącku oraz licznych sponsorów, dzięki czemu uczestnicy mogą liczyć na świetną organizację i atrakcyjną oprawę – dodaje.

Na co mogą liczyć uczestnicy? Organizatorzy planują ustawienie trzech punktów żywieniowych z opieką medyczną, a na mecie na każdego czekać będzie posiłek, napój i pamiątkowy medal. Koszt wpisowego wynosi 35 zł.

Niewątpliwie urozmaiceniem biegu będzie piknik rodzinny na terenie boiska w Łącku, który ma być integracją całego lokalnego środowiska biegowego. Będzie można nie tylko śledzić zmagania biegaczy na żywo, ale i korzystać z różnego rodzaju atrakcji, również dla dzieci. Wstęp na teren pikniku będzie wolny.

Jak widzicie, impreza zapowiada się świetnie, ale uwaga. Liczba miejsc na liście startowej „Rykowiska” jest ograniczona – wystartuje jedynie 86 uczestników. Warto więc jak najszybciej zapisywać się na stronie www.ultrarykowisko.blogspot.com. Na tej stronie znajduje się także regulamin i trasa biegu.

trasa-rykowisko