REKLAMA

Ruszamy na plażę – Sobótka otwiera sezon

REKLAMA

W najbliższą sobotę, 15 czerwca, płocczanie mogą już wyruszyć nad Sobótkę, która oficjalnie rozpoczyna sezon letni. Na kąpielisku będzie obowiązywał zakaz palenia na plaży.

Nad bezpieczeństwem plażowiczów będą czuwać ratownicy WOPR od godz. 10 do 18. Jak co roku na Sobótce pojawią się pomosty, wypożyczalnie sprzętu wodnego i boiska do siatkówki plażowej. Jak zapowiada ratusz, od połowy lipca zacznie także działać zjeżdżalnia wodna „Anakonda”, której budowa rozpocznie się już od najbliższego poniedziałku. Właśnie dlatego przez najbliższy miesiąc część plaży na kąpielisku będzie wyłączona z użytkowania.

PowiązaneTematy

Kąpielisko jest obecnie przygotowywane do sezonu – wycięto część szuwarów, teren kąpieliska i plaża są oczyszczone. Wkrótce pojawią się przenośne toalety i przebieralnie oraz punkt gastronomiczny i kontener socjalny dla pracowników. W tym sezonie letnim (od 15 czerwca do 31 sierpnia) na kąpielisku miejskim „Sobótka” zacznie obowiązywać zakaz palenia, będzie natomiast wydzielona palarnia. Będzie to specjalnie wydzielone miejsce dla palaczy w okolicy zjazdu z wału na parking nad zalewem, w pobliżu przenośnych toalet. Do regulaminu kąpieliska „Sobótka” został wprowadzony punkt, mówiący o zakazie palenia na plaży, boiskach, pomostach. Zmiana to efekt znowelizowanej ustawy, która zabrania palenia w miejscach publicznych. Za złamanie przepisu grozi grzywna 500 zł. Ma to umożliwić rodzinom z dziećmi i osobom niepalącym na bardziej komfortowe spędzanie czasu na plaży, a palaczom da możliwość uniknięcia kary za palenie papierosów i gaszenie oraz zaśmiecanie terenu kąpieliska niedopałkami. Przestrzeganie przepisów mają zapewnić patrole płockiej Straży Miejskiej.

Według planów, kąpielisko „Sobótka” ma być otwarte do 31 sierpnia.

Początek sezonu na „Sobótce” zainauguruje w sobotę 15 czerwca VIII Ogólnopolski Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta Płocka. W zawodach udział wezmą zawodnicy z całego kraju, ale aż 1/3 uczestników to płocczanie, którzy wystartują nie tylko na dystansie amatorów, ale także w głównej konkurencji.