Rusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

REKLAMA

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to święto obecnych i przyszłych przedsiębiorców, ludzi aktywnych, którzy chcą działać, podejmować ryzyko i realizować swoje pomysły biznesowe. Samorząd płocki przygotowuje w tym czasie szereg wydarzeń.

fot. UMP

Od 13 do 19 listopada w ponad 160 krajach będą odbywały się tysiące wydarzeń – debat, szkoleń, warsztatów, dyskusji i spotkań z ekspertami – promujących przedsiębiorczość i aktywność biznesową. Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest też wspieranie edukacji w zakresie przedsiębiorczości i budowanie mostów między sektorem prywatnym, publicznym i pozarządowym. Również i Płock przyłącza się do tych działań.

PowiązaneTematy

– W programie każdy znajdzie coś dla siebie, bo nasi partnerzy przygotowali bardzo ciekawą i różnorodną ofertę – zachęcał do udziału w płockich obchodach zastępca prezydenta Jacek Terebus.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Płocku zainauguruje debata o start-upach w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku, która rozpocznie się w poniedziałek, 13 listopada, o godz. 11. PWSZ organizuje zresztą wiele wydarzeń, związanych z obchodami.

– W tym roku wychodzimy poza mury naszej uczelni, do szkół ponadgimnazjalnych, by dzielić się z młodzieżą wiedzą o przedsiębiorczości – mówił prof. Maciej Słodki, rektor PWSZ.

Rektor szczególnie zachęcał do udziału w wykładzie Carol Grzych, która jest stypendystką programu Fulbrighta i przez dwa tygodnie prowadzi zajęcia w płockiej szkole. 14 listopada będzie mówiła o Dolinie Krzemowej i przedsiębiorczości w Stanach Zjednoczonych.

fot. UMP

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędzie się również dwudniowa konferencja Biznes Level – Innowacje. 14 i 15 listopada będzie można wziąć udział w warsztatach z innowacyjnego myślenia, tworzenia innowacji, zarządzania projektami i kreatywnego myślenia, które poprowadzą uznani trenerzy. Udział w konferencji jest płatny, szczegóły na stronie konferencji.

X Światowy Tydzień Przedsiębiorczości potrwa od 13 do 19 listopada. PetroNews jest patronem medialnym tego wydarzenia.