REKLAMA

Rusza strzeżone kąpielisko na Sobótce

REKLAMA

Urząd Miasta Płocka poinformował, że uruchomione jest już strzeżone kąpielisko na Sobótce. Na plażę będzie można dojechać autobusem. Obowiązywać będą specjalne zasady, w związku z epidemią koronawirusa.

Rozpoczyna się sezon plażowania nad płockim kąpieliskiem Sobótka. Od 1 lipca kąpielisko jest strzeżone w godzinach 10-18. Badania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płocku potwierdzają, że woda w Sobótce spełnia wszystkie normy.

– MOSiR przed każdym sezonem czyści piasek. Płetwonurkowie oczyścili dno Sobótki z niebezpiecznych przedmiotów, które trafiają tam w okresie jesienno-wiosennym. Na Sobótce działa darmowe Wi-Fi oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego, plażowego i sportowego. Korzystający mają do dyspozycji min.: rowery wodne, kajaki, sprzęt do badmintona, siatkówki plażowej, leżaki, nieodpłatną zjeżdżalnię, toalety, parking – podkreśla Konrad Kozłowski z Urzędu Miasta Płocka.

W granicach kąpieliska znajdują się 4 boiska do siatkówki plażowej, 2 drewniane pomosty oraz boisko do gry w piłkę ręczną plażową.Zabronione jest tu wprowadzanie psów i palenie papierosów. Dodatkowo, w związku z epidemią wprowadzono szczegółowe procedury (kliknij w link). Na kąpielisko Sobótka będzie można dojechać autobusem komunikacji miejskiej linii nr 44.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU