REKLAMA

Rusza program „Wakacje w Płocku na wesoło”. Do zgarnięcia 80 tys zł

REKLAMA

Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” wznawia wakacyjny projekt organizowany z myślą o dzieciach, które wakacje spędzają w Płocku. W ramach programu „Wakacje w Płocku na wesoło” fundacja sfinansuje najlepsze pomysły na organizację wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży. Pula konkursu to 80 tys zł.

Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” ogłasza kolejną edycję konkursu „Wakacje w Płocku na wesoło”. Po rocznej przerwie – spowodowanej brakiem środków – konkurs wraca i to ze zdwojoną siłą. W tegorocznej, piątej edycji do zgarnięcia jest 80 tys zł na zorganizowanie miejskich wakacji marzeń dla dzieciaków w wieku od 5 do 16 lat. Po granty aplikować mogą niemalże wszystkie organizacje pozarządowe – w tym m.in. kluby sportowe, świetlice czy instytucje kościelne.

– Chcemy dać szansę wszystkim organizacjom pozarządowym, które są w stanie zapewnić dzieciakom wesołe wakacje – powiedziała podczas konferencji prasowej Marzena Kapuścińska, prezes fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”.  – Wakacje to czas, w którym dzieci zostające w mieście mają ograniczone wakacje spędzania wolnego czasu, szczególnie w sposób bezpieczny – dodała.

Celem projektu jest zaprezentowanie najmłodszym płocczanom ciekawej alternatywy na spędzanie wolnego czasu – w sposób aktywny, zajmujący i – co najważniejsze – bezpieczny.

Konferencja prasowa dot. konkursu

W tegorocznej edycji wakacyjnego konkursu grantowego wprowadzono dwie kluczowe zmiany –  możliwość organizacji atrakcji dla dzieci w niedalekiej odległości od Płocka (powiat płocki, gostyniński i sierpecki), a druga to szansa na pozyskanie maksymalnych funduszy.  Całkowita pula konkursu to 80 tys zł. Nie ma natomiast minimalnej, ani maksymalnej kwoty, o którą mogą starać się organizacje pozarządowe w ramach tego budżetu. – Nie wykluczam opcji, że jakiś świetny projekt będzie wnioskował o całą pulę – mówiła szefowa „Funduszu Grantowego dla Płocka”.Konkurs już wystartował. Na stronie internetowej funduszu (funduszgrantowy.plock.eu) znajdują się wnioski, które będą przyjmowane do 19 maja. Zwycięzców poznamy 9 czerwca. Jak usłyszeliśmy podczas konferencji prasowej, oceniane będą przede wszystkim otwartość oferty i to, jak wiele dzieciaków będzie mogło z niej skorzystać.  – To ważne na przykład w przypadku klubów sportowych – wyjaśniała Kapuścińska. – Program wakacyjny nie może być skierowany tylko dla podopiecznych klubu – precyzowała prezes fundacji.

Fundacja czeka na projekty o szerokim oddziaływaniu społecznym i jak największej grupie beneficjentów projektu – bezpośrednich i pośrednich, o widocznych walorach edukacyjnych.  Ponadto, ważne będą projekty pozytywnie oddziałujące na wyrównanie szans, nowatorskie i niestandardowe, przewidujące zajęcia dla dzieci i młodzieży w formie codziennych spotkań.

Fundatorami konkursu są PKN Orlen oraz Basell Orlen Polyolefins oraz Urząd Miasta Płocka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Mama says:

    Ciekawe czy coś będzie się dla dzieci niepełnosprawnych, o nich w okresie wakacji i ferii się ciągle zapomina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU