Rusza nabór dla młodych piłkarzy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na początku października została zainaugurowana kolejna edycja ORLEN Płockiej Ligi Orlik U-11, tym razem dla chłopców z rocznika 2007 i młodszych.

W sezonie 2017/2018 bierze w niej udział 18 drużyn zrzeszonych w Płockim Okręgowym Związku Piłki Nożnej, podzielonych dla celów szkoleniowych na dwie grupy: złotą i srebrną. Trenerzy, Wydziały Szkolenia oraz działacze Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej z prezesem POZPN Dariuszem Kluge na czele, powołali do istnienia projekt lig turniejowych POZPN, którego od 2011 roku do chwili obecnej stwarzają ogromną możliwość rozwijania umiejętności piłkarskich małym zawodnikom.

– Przy klubach, w gminach, na osiedlach, powstawały orliki bądź istniały ich plany. Twórcy Ligi wyszli naprzeciw tym zapotrzebowaniom i w 2011 roku złożyli projekt ORLEN Płockiej Ligi Orlik U-11, przy współpracy ze sponsorem tytularnym PKN ORLEN S.A. Sama firma, będąc odpowiedzialna społecznie i lokalnie, przystąpiła do współpracy, która z małą przerwą trwa już szósty rok – informują organizatorzy.

Liga miała charakter turniejowy, drużyny spotykały się w jednym miejscu i grały ze sobą. Celem projektu było przede wszystkim wsparcie szkolenie młodych adeptów piłki nożnej, wprowadzenie długofalowości szkolenia danego rocznika, w myśl założenia: jak kluby wyszkolą dzieci, takich seniorów będą miały w przyszłości.

fot. materiały prasowe

Liga miała także na celu odciążyć kluby finansowo, wszystkie zgłoszone drużyny otrzymywały bowiem stroje piłkarskie (16 kompletów), a pokrywały wyłącznie koszty dojazdu. Pozostałe koszty związane z boiskiem, sędziami, opieką lekarską, obsługą techniczną ligi, pokrywał POZPN z dotacji pozyskanych od sponsora oraz środków własnych. Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymywali medale, zaś kluby nagrody rzeczowe w postaci sprzętu treningowego, co miało zaowocować podniesieniem jakości szkolenia dzieci i młodzieży w klubach POZPN.

 

Postawiono również nacisk m.in. na wszechstronne przygotowanie sprawnościowe, przygotowanie taktyczne, nabywanie umiejętności regulowania stanów emocjonalnych, dostarczenie motywów uczestnictwa w zajęciach sportowych poprzez samokontrolę i samoocenę zawodników, przygotowanie organizmu do wysiłku poprzez prawidłową rozgrzewkę, opanowanie terminologii i podstawowych przepisów piłki nożnej w realizacji zadań indywidualnych i zespołowych, opanowanie i przestrzeganie podstawowych przepisów bhp w czasie zajęć sportowych czy harmonijny rozwój morfofunkcjonalny organizmu ucznia.

Początkowo w ORLEN Płockiej Lidze miało wziąć udział 8 drużyn, jednakże po zaprezentowaniu projektu drużynom zrzeszonym w POZPN, wzięło w lidze udział aż 20 drużyn, co daje liczbę 320 dzieci w jednym turnieju.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji