Rumuński rozgrywający trafi do Orlen Wisły Płock

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak poinformowała Orlen Wisła Płock, Dan-Emil Rocotea, rumuński rozgrywający, o którego starały się m.in. kluby Bundesligi, najprawdopodobniej trafi do Płocka. Szczypiornista będzie reprezentował barwy Nafciarzy w sezonie 2014/2015.

Dan-Emil Racoțea to 19-letni lewo-rozgrywający, który trafi do Orlen Wisły z CSM Bucuresti. Rumuński szczypiornista ma świetne warunki fizyczne. Mierzy 202 cm i waży 107 kg. W obecnym, debiutanckim dla niego sezonie rumuńskiej Liga Nationala, Racoțea zdobył 96 bramek i był drugim strzelcem swojej drużyny.

– Zawodnik ten uchodzi za wielki talent w Rumunii. Racoțea próbkę swoich umiejętności dał już w zeszłym roku na młodzieżowych mistrzostwach świata na Węgrzech, zdobywając w dziewięciu meczach 52 bramki – powiedział prezes Orlen Wisły Płock, Robert Raczkowski. – W samych superlatywach wypowiadał się o nim również Valentin Ghionea i trener Cadenas zapragnął mieć go w swojej drużynie. Dosyć długo musieliśmy o niego walczyć z klubami z Bundesligi i ligi węgierskiej. Obecnie warunki kontraktu mamy już dogadane, a do potwierdzenia pozostała kwota, którą musimy uiścić na rzecz federacji za jego wyszkolenie. Niemniej to tylko kwestia czasu i 28 lipca nowy rozgrywający stawi się na pierwszym treningu Wiślaków – dodał.

Jego talent dostrzegł również poprzedni trener reprezentacji Rumunii. Eliodor Voica zaprosił go na wspólne treningi z bardziej doświadczonymi kolegami.

Jak zapewnia prezes Raczkowski, walka o tego zawodnika była zacięta, gdyż interesowały się nim zarówno kluby niemieckie, jak i te z ligi węgierskiej. Obecnie kontrakt jest finalizowany, a Rocotea powinien stawić się na pierwszym treningu Nafciarzy, który odbędzie się 28 lipca.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji