REKLAMA

Rozszczelniony rurociąg i emisja siarkowodoru. Usłyszymy syreny

REKLAMA

W zakładzie produkcyjnym PKN Orlen znów usłyszymy syreny. Wszystko za sprawą przeprowadzanych tam ćwiczeń ratowniczo-gaśniczej Zakładowej Straży Pożarnej PKN Orlen. Udział w manewrach wezmą także pracownicy Orlen Ochrony, Biura i Higieny Pracy, Centrum Medycznego, Zespołu Bezpieczeństwa Procesowego, Działu Spraw Obronnych oraz Wydziałowi Ratownicy Chemiczni.​​

PowiązaneTematy

W najbliższy czwartek, 24 sierpnia, na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku zostaną przeprowadzone wewnętrzne ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze Zakładowej Straży Pożarnej PKN Orlen. Służby przewidują w tym dniu użycie syren alarmowych oraz podawanie komunikatów głosowych na Bloku Hydrokrakingu, gdzie zostaną prowadzone działania.

– Manewry, które rozpoczną się o godz. 10.30, zostaną zrealizowane w oparciu o wybrane potencjalne scenariusze przewidziane w obowiązujących Planach Operacyjno-Ratowniczych dla Zakładu Produkcyjnego w Płocku – informuje PKN Orlen.Fot. PKN Orlen

Tym razem założeniem taktycznym do ćwiczeń będzie emisja siarkowodoru z rozszczelnionego rurociągu, dochodzącego do zbiornika. Jak zwykle przy tego typu ćwiczeniach, służby ratownicze zwracają uwagę, że na terenie całego Zakładu Produkcyjnego oraz w jego okolicach mogą być słyszalne syreny, jak i komunikaty głosowe wydawane w wewnętrznym systemie ostrzegania.

Przypomnijmy, iż ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze odbywają się na terenie Zakładu Produkcyjnego cyklicznie. Ich przeprowadzanie ma wpływ na usprawnienie działań przygotowawczych zachowania się ratowników na wypadek sytuacji niespodziewanego wydarzenia. W tym roku podobne manewry zostały przeprowadzone w lutym na instalacji Odzysku Wodoru, w marcu na instalacji Destylacji Rurowo Wieżowej w obszarze Rafinerii, w kwietniu na Krakingu Katalicztycznym oraz w czerwcu na Wydziałach Butadienu i Eteru oraz instalacja Eteru. Każde ćwiczenia mają inny scenariusz, który polega na sprawdzeniu, czy służby ratownicze reagują zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU