REKLAMA

Rozsyłają fałszywe e-maile: „Przyznaliśmy ci kartę paliwową Orlen z limitem 1500 zł”

REKLAMA

Portal Business Insider poinformował o oszustwie, w którym ktoś podszywa się pod PKN ORLEN. Wysyłane są e-maile, zapewniające przyznanie karty paliwowej o wartości 1500 zł. Koncern ostrzega, że żadnej podobnej akcji nie prowadzi, a kliknięcie w link grozi wyłudzeniem poufnych danych.

Wiadomości elektroniczne przesyłane na skrzynki mailowe odbiorców wyglądają bardzo wiarygodnie. „Informujemy, że przyznaliśmy Ci kartę paliwową Orlen z limitem 1500 zł. Aby potwierdzić odbiór karty, kliknij w poniższy odnośnik, a następnie zweryfikuj swój adres e-mail” – taka treść plus zdjęcie stacji ORLENU i logo koncernu nie wzbudza na pierwszy rzut oka podejrzeń. Tym bardziej, że dodano też klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych.

Podejrzane jest jednak, że nadawca dwukrotnie zachęca do kliknięcia w link, dzięki któremu można odebrać kartę paliwową. Wątpliwości od razu powinien wzbudzić również adres mailowy nadawcy, który brzmi: autoreplay@bonybiedronka.pl. Jak wyjaśnia portal Business Insider, jest to phishing, czyli oszustwo internetowe, które zachęca do przekazania lub aktualizacji poufnych informacji.PKN ORLEN podkreśla w komunikacie przesłanym do portalu, że nie jest on autorem tych działań, a w stosunku do podmiotów prowadzących tego typu akcje, prowadzi „aktywne i radykalne działania zmierzające do zablokowania fikcyjnych konkursów oraz prowadzące do ukarania sprawców”. Zaleca też, aby podobne wiadomości weryfikować na stronie orlen.pl lub vitay.pl, gdzie znajdują się konkursy faktycznie organizowane przez koncern.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Anonim says:

    Tak wszyscy podejmują radykalne działania,do Lidla zgłosiłem o przyznaniu mi nagrody w postaci telefonu około roku temu a do dziś dostaję takie powiadomienia co pare dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU