Rozpoczęto postępowanie dyscyplinarne. Orlen Wisła Płock zostanie ukarana

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Decyzją Bogusława Trojana, Komisarza Ligi, wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec trenerów Orlen Wisły Płock i Vive Targów Kielce w sprawie zdarzeń, które miały miejsce podczas finałowego meczu PGNiG Superligi. Kary nie uniknie również płocki klub. 

W poniedziałek, 2 czerwca, zapaść miała ostateczna decyzja ligi, nakładająca sankcje dla Manolo Cadenasa i Talanta Dujszebajewa za przepychanki podczas ostatniego meczu ligi. Ta, pomimo wcześniejszych zapowiedzi, jeszcze nie zapadła. Komisarz Ligi, Bogusław Trojan zapewnił jedynie, iż rozpoczęło się postępowanie dyscyplinarne w sprawie ukarania trenera Vive Targów oraz Manolo Cadenasa, szkoleniowca Nafciarzy.

Według Trojana, sytuacja, która miała miejsce w Orlen Arenie jest niezwykle złożona, należy zebrać opinie sędziów, raport obecnego podczas meczu delegata ligi i kopie nagrań, dlatego też nie wyznaczono jeszcze wysokości kar.

Wyznaczono za to pierwszy termin spotkania obu trenerów, który musi zostać jeszcze zatwierdzony przez Kolegium Ligi. Szkoleniowcy nie będą musieli jednak stawić się na nim osobiście – mogą wysłać swoich pełnomocników.

Komisarz Ligi zapowiedział też, że ukarany zostanie również klub. Wobec Orlen Wisły Płock zostaną wyciągnięte konsekwencje za wtargnięcie na parkiet jednego z kibiców, który dołączył do przepychających się zawodników.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji