Rozpoczął się Dzień Osób Niepełnosprawnych

REKLAMA

Dzisiaj w Płocku organizowane są obchody Światowego Dnia Niepełnosprawnych. Zabawa już trwa. Zobaczcie nasze zdjęcia i film z uroczystości.

Od 11 w Galerii Wisła trwają występy zespołów: ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 22, z Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” w Płocku, grupy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7, Państwowej Szkoły Muzycznej, ze Specjalnych Zespołów Szkolno-Wychowawczych Nr 1 i Nr 2, z Domów Pomocy Społecznej w Hamerni i w Miszewie Murowanym.

PowiązaneTematy

Atrakcje dla dzieci zapewnia Fabryka Zabawy „Tęczowo”, w tym pokazy szczudlarskie, mega-bańki, kreacje z balonów do modelowania, mega-gry, zabawy plastyczne i konkursy. Artystyczne malowanie twarzy przeprowadzą przedstawiciele Straży Miejskiej. Na stoiskach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Miejskiego Urzędu Pracy, Urzędu Skarbowego, Narodowego Funduszu Zdrowia, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pielęgniarki oraz dietetyka, można skonsultować się w sprawie specjalistycznych porad dla osób niepełnosprawnych. Pomiędzy godz. 11 a 17 wszystkie osoby niepełnosprawne mogą bezpłatnie pograć w kręgle w kręgielni Arturo Bowling Club.

Imprezę zakończy koncert Zbigniewa Wodeckiego, który rozpocznie się o godz. 17 na głównej scenie w Galerii Wisła.