REKLAMA

Rośnie nowa kadra piłki ręcznej w Płocku

REKLAMA

Jak wyglądało spotkanie rodziny olimpijskiej? Co zrobiła orlenowska spółka dla ekologii? I jakie wsparcie otrzymał Fundusz Grantowy dla Płocka? O tym w najnowszym wydaniu Studia Grupy ORLEN.

Noworoczne spotkanie rodziny olimpijskiej
Polski ruch olimpijski ma bogatą historię i wiele fantastycznych osiągnięć. PKN ORLEN angażował się w sponsorowanie reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich już od 2004 roku. Z kolei od 2017 r. spółka jest Sponsorem Strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Komitet otrzymuje stabilne, długofalowe wsparcie finansowe, co pozwala sportowcom rozwijać swój talent i umiejętności. Współpraca PKN ORLEN z PKOl to także edukacja olimpijska, opieka nad olimpijczykami, promocja fair-play i propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia. Jak zawsze na początku roku, odbyło się spotkanie tzw. rodziny olimpijskiej, ale tegoroczne miało wyjątkowy charakter.

PowiązaneTematy

Drzewko za butelkę
Spółka ORLEN Południe pod koniec ubiegłego roku zorganizowała dwa spotkania, podczas których popularyzowała ekologiczne zachowania, w trosce o środowisko. Spółka jest uczestnikiem programu „Odpowiedzialność i troska”, który od lat realizuje zadania związane z obszarem ochrony środowiska.
Tym razem działania były skierowane do przedszkolaków gminy Jedlicze i mieszkańców Trzebini. Ci pierwsi brali udział w trzeciej edycji akcji „Drzewko za butelkę”. Uczniowie placówek, które dołączyły do akcji, zbierali przez miesiąc zużyte plastikowe butelki PET, które następnie trafią do powtórnego przerobu. Symbolem recyklingu zużytych butelek są drzewka, które podczas uroczystego finału akcji otrzymała każda placówka. Podczas całej akcji dzieci zebrały ponad 404 tys. butelek.
Akcja była przeprowadzona także wśród mieszkańców Trzebini – każdy kto przyniósł paczkę z makulaturą, otrzymał w zamian świąteczne drzewko.

Granty dla Płocka
Fundacja Fundusz Grantowy dla Płocka, podczas ostatniej Gali wręczenia grantów dla płockich organizacji pozarządowych oraz osób indywidualnych i grup nieformalnych, przekazała niemal 300 tys. zł.

– PKN ORLEN jest zaangażowany w projekt Funduszu Grantowego dla Płocka od 15 lat. Co roku jesteśmy odpowiedzialnym partnerem, przekazujemy środki finansowe na realizację projektów, które trafiają do społeczności lokalnej, do organizacji pozarządowych z terenu Płocka – powiedziała Wioletta Kulpa, kierownik działu sponsoringu społecznego i CSR.Środki finansowe przekazał także Levi Strauss oraz Basell Orlen Polyolefins. Dzięki temu zrealizowane zostaną 32 projekty.

Piłka ręczna dla młodych zawodników
ORLEN Handball Mini Liga to rozgrywki w piłkę ręczną dla uczniów szkół podstawowych z Płocka i okolic. Chodzi nie tylko o dobrą zabawę, ale o zachęcenie młodych ludzi do aktywnego trybu życia i zainteresowania tą niezwykle popularną w Płocku dyscypliną sportu.
Turniej kończący rozgrywki 12. edycji ORLEN Handball Mini Ligi klas piątych odbył się na dwóch halach sportowych Gimnazjum nr 8 w Płocku. Rywalizowało 16 zespołów, reprezentujących płockie szkoły podstawowe, a także m.in. szkoły podstawowe z Sierpca, Łącka, Węgrowa, Bodzanowa czy Radzanowa. W finale rywalizowały dwie podstawówki z Płocka – nr 21 i 23, tym razem wygrała SP21.

artykuł promowanyREKLAMA
Kolejny Artykuł

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU