REKLAMA

Rondo ma już wizualnie swoją nazwę

REKLAMA

W październiku ubiegłego roku płoccy radni przyjęli propozycję nazwania ronda, które powstało w wyniku remontu ul. Łukasiewicza, Rondem Nafciarzy. Na skrzyżowaniu pojawiły się tabliczki z nową nazwą.

Chodzi o rondo na skrzyżowaniu ulic Łukasiewicza i Długiej, które powstało po remoncie ulicy Łukasiewicza. Podczas Sesji Rady Miasta Płocka, która odbyła się w październiku 2018 roku, podjęto decyzję o nazwaniu go Rondem Nafciarzy. Co ciekawe, rondo częściowo znajduje się na osiedlu Winiary, a częściowo na osiedlu Trzepowo.Przypomnijmy, że ulica Łukasiewicza została całkowicie przebudowana od skrzyżowania ul. Długiej do Mostu Płockiego Czerwca 1976 r. na rzece Brzeźnica wraz z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Łukasiewicza z ul. Długą. Inwestycja rozpoczęła się 26.11.2017 r. a zakończyła się 30.09.2018 r. Jej wartość to brutto około 29 mln zł, wysokość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 wyniosła 80 proc.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Anonim says:

    dlaczego przed tym rondem od strony orlenu ,droga dwupasmowa zawężona jest do jednopasmowej .kto wreszcie zlikwiduje ten głupawy pomysł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU