Rondo ma już wizualnie swoją nazwę

REKLAMA

W październiku ubiegłego roku płoccy radni przyjęli propozycję nazwania ronda, które powstało w wyniku remontu ul. Łukasiewicza, Rondem Nafciarzy. Na skrzyżowaniu pojawiły się tabliczki z nową nazwą.

Chodzi o rondo na skrzyżowaniu ulic Łukasiewicza i Długiej, które powstało po remoncie ulicy Łukasiewicza. Podczas Sesji Rady Miasta Płocka, która odbyła się w październiku 2018 roku, podjęto decyzję o nazwaniu go Rondem Nafciarzy. Co ciekawe, rondo częściowo znajduje się na osiedlu Winiary, a częściowo na osiedlu Trzepowo.

PowiązaneTematy

Przypomnijmy, że ulica Łukasiewicza została całkowicie przebudowana od skrzyżowania ul. Długiej do Mostu Płockiego Czerwca 1976 r. na rzece Brzeźnica wraz z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Łukasiewicza z ul. Długą. Inwestycja rozpoczęła się 26.11.2017 r. a zakończyła się 30.09.2018 r. Jej wartość to brutto około 29 mln zł, wysokość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 wyniosła 80 proc.