REKLAMA

Roman Siemiątkowski wiceprezydentem Płocka

REKLAMA

Poznaliśmy pierwszego zastępcę prezydenta Płocka. Wiceprezydentem ds. polityki społecznej został ponownie Roman Siemiątkowski. Jego miejsce w radzie miasta zajmie Artur Kras.

PowiązaneTematy

Potwierdziły się zatem przypuszczenia, zgodnie z którymi Andrzej Nowakowski nie będzie chciał pożegnać się ze swoimi zaufanymi współpracownikami. Roman Siemiątkowski pozostał na stanowisku wiceprezydenta ds. polityki społecznej, które będzie piastował przez kolejne cztery lata. Podobnie jak w ubiegłej kadencji, zajmie się on m.in. zagadnieniami związanymi z kulturą i oświatą miasta.

Decyzja ta wpłynie na skład rady miasta. Ta sama osoba nie może pełnić funkcji radnego i wiceprezydenta, dlatego też miejsce Siemiątkowskiego w radzie miasta zajmie Artur Kras, który uzyskał drugi wynik w okręgu nr 4.

Pierwszy zastępca Andrzeja Nowakowskiego jest absolwentem WSP w Częstochowie. Ukończył Podyplomowe Studium Menedżerskie przy Uniwersytecie Warszawskim, studia podyplomowe w zakresie administracji oświatowej w SGH w Warszawie oraz studia podyplomowe w zakresie Polityki Oświatowej i Kształcenia Kadr Kierowniczych Szkolnictwa przy UW.Pracę zawodową zaczął w 1981 roku jako wychowawca w Państwowym Domu Dziecka w Lucieniu i nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 15 w Płocku.Pracował w Wydziale Oświaty Urzędu Miasta na stanowisku wizytatora ds. osobowych, w Kuratorium Oświaty w Płocku był początkowo wizytatorem, a następnie – dyrektorem Wydziału Kadr i Organizacji. Od 1 lipca 1999 roku – Kanclerz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku. Przez kilka miesięcy 2010 roku pełnił obowiązki wójta gminy Brudzeń Duży.

W czasie wieloletniej pracy został odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Srebrną Odznaką „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”. Ma żonę Liliannę, dwóch synów Jakuba i Marcina oraz dwóch wnuków: Wiktora i Konstantego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU