REKLAMA

Roman Siemiątkowski: Płocki projekt uchwały w sprawie szkół czeka na opinię

REKLAMA

Ratusz złożył projekt wprowadzenia nowej sieci płockich szkół do zaopiniowania przez kuratorium. Na temat planowanych zmian w oświacie, związanych z wprowadzaną reformą, wypowiedzą się także nauczycielskie związki zawodowe.

PowiązaneTematy

– Czekamy na ewentualne uwagi – mówi Roman Siemiątkowski, wiceprezydent odpowiedzialny za politykę społeczną w mieście. – Podczas marcowej sesji przedstawimy radnym do zatwierdzenia ostateczną wersję nowych rozwiązań, dotyczących funkcjonowania płockich szkół. Przed sesją spotkamy się też z dyrektorami szkół, ponieważ organizacyjnie trzeba przygotować placówki do nowego roku 2017/2018 po wprowadzeniu reformy – dodaje zastępca prezydenta.

Roman Siemiątkowski

– Szczególne wyzwania stoją przed osobami zarządzającymi Zespołem Szkół nr 1, Gimnazjum nr 6 i Gimnazjum nr 8, ponieważ tam właśnie powstaną szkoły podstawowe, które dotąd nie funkcjonowały w tych placówkach. Ze zmianami wiąże się przygotowanie szkół do nauczania początkowego, a to oznacza przystosowanie budynków do potrzeb małych dzieci – mówi wiceprezydent Siemiątkowski. Zastępca prezydenta podkreśla też, że konieczne będzie przygotowanie pracowni przedmiotowych pod kątem ośmioletnich szkół podstawowych.

– Czekają nas też jeszcze prace i dyskusje nad kwestią, gdzie docelowo mają się znaleźć szkoły po wygaszeniu gimnazjów. Dotyczy to placówek na osiedlach Radziwie i Wielka Płyta. Wspólnie ze środowiskiem nauczycielskim i rodzicami będziemy szukać konsensusu – mówi wiceprezydent Roman Siemiątkowski.Wkrótce zostaną przygotowane zasady naborów do szkół publicznych. Priorytety naboru określa ustawa oświatowa. Będą obowiązywały obwody szkolne. Wiceprezydent zapewnia jednak, że miasto jest otwarte na potrzeby uczniów i rodziców, dotyczące indywidualnych przypadków.

Przedszkole nr 17: “Decyzje jeszcze nie zapadły”

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU