REKLAMA

Rodzinny dzień w Rogozinie – było ciepło i radośnie [ZDJĘCIA]

REKLAMA

KGW Młode Rogozino oraz Stowarzyszenie Razem zaprosiło okolicznych mieszkańców na „Dzień Rodzinny”. Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Płockiego, a przygotowanym atrakcjom towarzyszyły występy zespołów i konkursy z nagrodami.

W sobotę, 18 czerwca w Rogozinie odbył się „Dzień Rodzinny” – impreza zaplanowana i przygotowana przez KGW Młode Rogozino wraz ze Stowarzyszeniem Razem.

PowiązaneTematy

– Jest moc atrakcji, stoiska, występy. Świetna impreza – zapraszał Piotr Jakubowski, wójt gminy Radzanowo, którego spotkaliśmy tuż po otwarciu wydarzenia. 

Wraz z Markiem Wojciechowskim z KGW Młode Rogozino, wójt m.in. wręczał nagrody w konkursach ze znajomości powiatu płockiego.

– Dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób postanowili nam pomóc – mówił nam Marek Wojciechowski przyznając, że przygotowania do imprezy były bardzo intensywne i nie pozostawiały wiele czasu na sen.

Wydarzenie odwiedził również Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, który objął „Dzień Rodzinny” patronatem honorowym.

– Jest to super inicjatywa, podczas której znaleźli coś dla siebie zarówno starsi, jak i młodsi mieszkańcy. Była to świetna okazja do spędzenia czasu w kapitalnej atmosferze – podkreślił starosta.

Jedno ze stoisk przygotowało Stowarzyszenie „Anielski Kredens”. Na miejscu spotkaliśmy prezes stowarzyszenia, Ewę Przygodę.

– Jesteśmy na pikniku rodzinnym w Rogozinie, wystawiamy tu swoje prace, decoupage, serwujemy też kawę mrożoną z lodami. Jest piękna atmosfera, chcemy tu po prostu bawić się z rodzinami i zanosi się, że będzie naprawdę miło – uśmiechała się Ewa Przygoda.

Przedstawiła nam również jedną z artystek goszczących tego dnia na scenie – „Ania C i przyjaciele”, czyli Annę Czachorowską.– Działam w Rogozinie i Radzanowie, jestem lokalną artystką, ale nie tylko. Daję również koncerty w całej Polsce. Cieszę się bardzo, że tu mogę wystąpić. Zawsze podczas takich wydarzeń wspieram naszą regionalną twórczość – mówiła nam pani Joanna.

Jak podkreślała, bierze udział w lokalnych wydarzeniach m.in. dzięki Ewie Przygodzie.

– Jest niesamowitą kobietą. Zaprasza mnie na koncerty podczas imprez i uroczystości Uniwersytetu Trzeciego Wieku, prowadzi Stowarzyszenie Anielski Kredens i swoją kancelarię, działa w Izbie Gospodarczej Regionu Płockiego. No i, przede wszystkim wspiera artystów, co dzisiaj jest rzeczą bardzo potrzebną – wymieniała.

Jak zdradziła, przygotowuje właśnie materiał na drugą swoją płytę. 

Oprócz stoisk Kół Gospodyń Wiejskich, na których można było kupić regionalne produkty spożywcze i różnego rodzaju pamiątki czy rośliny, organizatorzy zapewnili występy artystyczne zespołów CKiS Radzanowo, wygodne leżaki oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Dzieci szalały na dmuchańcach, były tańce, animacje, spotkanie ze strażakami (którzy dostarczyli też zabawy w pianie), mini zawody strażackie, pokaz pierwszej pomocy, przejażdżki konne czy pokaz ptaków drapieżnych. Zainteresowanie wzbudzały amerykańskie samochody policyjne, do których chętnie wsiadali duzi i mali uczestnicy imprezy. Do tego wata cukrowa, popcorn, lody, tatuaże, warkocze, frytki, gofry i potrawy z grilla tworzyły atmosferę piknikową.

Organizację wydarzenia wsparli: OSP Rogozino, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie, Stowarzyszenie Anielski Kredens, Stowarzyszenie Wesoła Chatka, OSP Juryszewo, OSP Nowe Boryszewo, Stowarzyszenie Sportów Ekstremalnych, Stowarzyszenie Praktyki i Innowacji, WTZ Męczenino, Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie, Gmina Radzanowo.

PetroNews wraz z KRDP FM objął wydarzenie patronatem medialnym.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. Mordzio says:

    Gdzie dziewczyny z Rogozina

  2. surfer says:

    Plaża w Rogozinie jest jakaś dziwna, a i woda wyjątkowo zimna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
  • %d bloggers like this: