REKLAMA

Rodząca kobieta w ostatniej chwili trafiła do szpitala. Pomogły płockie policjantki

REKLAMA

Płockie policjantki wtorkową służbę zapamiętają na długo. Pomogły rodzącej kobiecie i jej mężowi szybko dostać się do szpitala. Przyszła mama trafiła w ręce lekarzy w ostatniej chwili.

Podczas pełnienia służby patrolowej 28 czerwca po godzinie 13.30 st. sierż. Katarzyna Żachowska i sierż. Izabela Wierzbicka pomogły rodzącej kobiecie dotrzeć na czas do szpitala.

PowiązaneTematy

– Na jednej z ulic zauważyły kierującego audi, który ulicą jednokierunkową jechał pod prąd, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Od razu podjęły interwencję i zatrzymały pojazd do kontroli. Wyraźnie zdenerwowany mężczyzna poinformował funkcjonariuszki, że jego żona rodzi i potrzebuje jak najszybciej dostać się do szpitala – relacjonuje asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Sytuacja była poważna ze względu na tworzące się korki, wynikające z pory dnia oraz zmiany organizacji ruchu w rejonie ul. Wyszogrodzkiej. Przyszli rodzice mogli nie zdążyć, dojechać do szpitala. Funkcjonariuszki podjęły natychmiastową decyzję o eskorcie przyszłych rodziców.– Zgłosiły interwencję oficerowi dyżurnemu, poinformowały kierowcę o środkach bezpieczeństwa, jakie musi zachować podczas przejazdu i przy użyciu sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych ruszyli razem w stronę szpitala. Dzięki temu przejazd potrwał zaledwie kilka minut – opisuje asp. Krystyna Kowalska.

Dzięki pomocy policjantek rodząca kobieta w szybki i co najważniejsze bezpieczny sposób dotarła na czas pod opiekę lekarzy.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. Pytajnik says:

    A co tam po strzelance w Golubiu Dobrzyniu? Czy redakcja może zapytać prokuraturę okręgową w Toruniu z jakiego paragrafu prowadzi śledztwo i czego ono dotyczy?!

  2. mmm says:

    A to ci sensacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
  • %d bloggers like this: