ADVERTISEMENT

Roboty i most Leonardo da Vinci. Politechnika otworzyła drzwi

ADVERTISEMENT

Politechnika Warszawska Filia w Płocku otworzyła w piątek swoje podwoje, zapraszając wszystkich chętnych do studiowania na tej uczelni. Z akcji Drzwi Otwartych skorzystali nie tylko tegoroczni maturzyści, ale i młodzież, która przed wyborem kierunku studiów stanie dopiero za kilka lat.

29 marca w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się akcja Drzwi Otwarte. Uczelnia postawiła sobie za cel udowodnić, że kierunki politechniczne nie są tak straszne, jak się czasami wydaje. Już od godzin porannych można było porozmawiać m.in. z członkami kół naukowych, które demonstrowały praktyczną część swojej działalności.

Odwiedzających zaciekawiły roboty koła naukowego mechaników ROTOR i prezentacja ich programowania. Ciekawie opowiadali również chemicy z Płockiego Naukowego Koła Chemików, którzy zaprezentowali m.in. interaktywny schemat destylacji ropy naftowej. Można więc było samemu ocenić właściwości różnych produktów z niej otrzymywanych i sprawdzić, czym różni się np. benzyna lekka od ciężkiej. Była też aparatura do syntez chemicznych i ciekawych eksperymentów czy instalacja do oczyszczania wody koła Inżynierii środowiska.

PowiązaneTematy

Ciekawostką były konstrukcje budowlane, w tym most Leonarda da Vinci, budowanego przez koło KONSTRUKTOR, ale i nowości MEGA JENGI. Koło SONDA zrzeszające głównie studentów ekonomii prezentowały swoje dokonania na polu przedsiębiorczości, a Samorząd Studentów przy swoim stoisku opowiadał o możliwościach rozwoju i działalności studenckiej na Uczelni oraz o atrakcjach, jakie będą miały miejsce podczas Juwenaliów 2019.

Na wszystkich stoiskach były organizowane konkursy, a nagrodami były przeróżne gadżety.

Nie zabrakło przedstawicieli doradców zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Filii w Płocku. Wszyscy odwiedzający mogli dopytać także np. o perspektywy rynku pracy, kulturę studencką, możliwości rozwoju swoich zainteresowań w obecnych na uczelni organizacjach studenckich. Organizatorzy podkreślali, że kierunki oferowane w Płocku to takie, po których znacznie wzrasta szansa na znalezienie dobrej pracy. Zaznaczali fakt, że pracodawcy od lat najwyżej cenią sobie absolwentów właśnie Politechniki Warszawskiej, co znajduje potwierdzenie w corocznie prowadzonych rankingach szkół wyższych.

W trakcie spotkania uroczyście wręczono również certyfikaty uczestnictwa w projekcie „Doświadcz Chemii” prowadzonego przez studentów z Płockiego Naukowego Koła Chemików. Rozlosowane zostały także nagrody za udział w konkursie Drzwi Otwartych związanym z Politechniką.

Oczywiście, uczestnicy zwiedzali laboratoria i pracownie Politechniki (wykorzystywanych zarówno w trakcie edukacji studentów, jak i do badań naukowych), które na co dzień bardzo rzadko bywają udostępniane szerokiej publiczności.