Roboty drogowe w Górach i Ciechomicach. Kolejny etap budowy kanalizacji

REKLAMA

Prace nad budową kanalizacji na lewym brzegu Wisły wkroczyły w kolejny etap. Ekipy budowlane weszły na najbardziej ruchliwe ulice w Górach i Ciechomicach. Roboty zakończą się jesienią ułożeniem nowych nawierzchni ulic.

Umowa na budowę kanalizacji, którą prowadzą Wodociągi Płockie, podpisano w sierpniu ubiegłego roku. Zgodnie z jej zapiskami, wykonawca – firma Skanska S.A. – ma 21 miesięcy na wykonanie ponad 11 kilometrów kanalizacji grawitacyjnej, ponad trzech kilometrów kolektora tłoczącego ścieki oraz około 400 przyłączy sieci kanalizacyjnej do nieruchomości na lewym brzegu Wisły. Wartość tego kontraktu sięga prawie 11,1 mln zł. Jak podał Urząd Miasta Płocka, wykonawca uporał się już z pracami w rejonie ulic Przyszkolnej, Nowoosiedlowej, Edukacyjnej, Wakacyjnej, Nauczycielskiej i Pedagogicznej.

PowiązaneTematy

Wykonano ok. 2,1 km sieci grawitacyjnej, 160 metrów – tłocznej oraz 70 przyłączy nieruchomości. – Kierowcy muszą pamiętać, że w najbliższym czasie ekipy budowlane spotkają na ul. Ciechomickiej, gdzie na kilku krótkich odcinkach ruch odbywa się wahadłowo (sterowany jest ręcznie lub światłami) – przypomina Hubert Woźniak z Zespołu ds. Medialnych. – Prace trwają również na poboczu ul. Łąckiej, a także na Semestralnej, Ciechomskiego i Tymiankowej.

Jesienią – po zakończeniu prac nad budową kanalizacji – zacznie się odbudowa ulic. Porozumienie Wodociągów Płockich z MZD zakłada, że wszystkie drogi, na których obecnie istnieje nawierzchnia asfaltowa, zostaną w całości odbudowane. Zostanie położona nowa nawierzchnia na całej szerokości drogi.

Prace w Ciechomicach i Górach to jeden z etapów rozległego programu uporządkowania gospodarki ściekowej na terenie Płocka. W jego ramach przebudowana i rozbudowana została już oczyszczalnia ścieków w Maszewie (za 81,1 mln zł), przebudowana została przepompownia ścieków przy ul. Jasnej w Płocku (11,4 mln), powstała przepompownia przy ul. Mazura (3,8 mln) i rurociągi tłoczne, współpracujące z tą przepompownią (za 3,3 mln zł). Łącznie ten etap porządkowania gospodarki ściekowej kosztował 99,6 mln zł.

Kolejnym elementem programu są trwające prace przy budowie kanalizacji deszczowej w Al. Kobylińskiego oraz ulicy Polnej, które niedługo przeniosą się na ul. Topolową, Kazimierza Wielskiego oraz Nowowiejskiego. W tym rejonie miasta powstanie ponad 2,8 km kanalizacji deszczowej. Prace zaczęły się pod koniec listopada. Od tego momentu udało się zbudować już ponad 600 metrów kanalizacji deszczowej, głównie w rejonie ul. Polnej.