Robert Czwartek nowym prezesem SPR Wisły Płock. Dotychczasowy zarząd odwołany

REKLAMA

I już wszystko jasne. Prezesem klubu SPR Wisła Płock zostanie wieloletni współpracownik prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, dotychczasowy dyrektor wydziału sportu, rekreacji i turystyki, Robert Czwartek.

5 lutego, podczas konferencji prasowej w Orlen Arenie, przedstawiono nowego prezesa SPR Wisły Płock – Roberta Czwartka. Rada Nadzorcza klubu zdecydowała również, że zarząd spółki będzie jednoosobowy, co oznacza odsunięcie nie tylko prezesa Adama Wiśniewskiego, ale i wiceprezesa Huberta Murawskiego.

Jak tłumaczył nowy prezes, organizował wiele wydarzeń o charakterze sportowym, a 5 lutego Rada Nadzorcza spółki powołała go na stanowisko prezesa SPR Wisły Płock.

PowiązaneTematy

– Jest to dla mnie wyjątkowa sytuacja, ale nie nowa. Od wielu lat funkcjonowałem jako sympatyk i kibic tej najpiękniejszej dyscypliny sportowej. Jestem jednocześnie absolwentem SP16, wylęgarni szczypiorniaka w Płocku. Mam nadzieję, że biorąc pod uwagę moje doświadczenie, będę mógł przyczynić się do rozwoju przede wszystkim piłki ręcznej w Płocku i mieć wpływ na realne sukcesy szczypiorniaka w naszym mieście – argumentował swój wybór Robert Czwartek, podkreślając, że zdaje sobie sprawę z trudu tego stanowiska i prosząc o zaufanie.

Zapytany o doświadczenie w zarządzaniu klubem sportowym, Robert Czwartek stwierdził, iż niekoniecznie lekarz musi zarządzać świetnie prosperującą kliniką.

Dopytywany o dalsze losy Huberta Murawskiego i Adama Wiśniewskiego, powiedział natomiast, że jest to kwestia „rozmowy i rozpoznania sytuacji” przez niego w sprawach kadrowych.

W jaki sposób nowy prezes przygotowuje się do rozmowy ze sponsorem generalnym PKN ORLEN? – Jest to dla mnie kwestia priorytetowa – przyznał Robert Czwartek. O konkretach jednak na dzisiaj nie chciał mówić, podobnie jak o planach i dalszej strategii spółki.

– Proszę o czas, przed nami mecze, z moją polityką zapoznam Państwa w najbliższym czasie – zapewniał.

Jak odniesie się do plotek, że to osoba Adama Wiśniewskiego stała na przeszkodzie w porozumieniu z PKN ORLEN? – Nie odnoszę się do plotek – uciął Robert Czwartek, zaznaczając, że dotychczasowy prezes złożył dymisję z przyczyn osobistych. Zapewnił też, że zmiany dotyczą zarządu, zespół natomiast wraz z trenerem przygotowuje się do spotkań.

Dziwne dla dziennikarzy wydawało się, że zazwyczaj to właściciel klubu prezentował nowego prezesa. Dlaczego tym razem Robert Czwartek przyszedł sam na konferencję prasową? – Nie boję się z państwem spotkać, to była moja decyzja – stwierdził nowy prezes SPR Wisły Płock.

A co zrobi w sprawie braku kibiców i konfliktu kibiców z klubem? – To prawda, że na hali nie ma emocji i pozytywnej energii. Będę chciał zaprosić środowisko kibiców do współpracy i rozmowy – oświadczył prezes.

Podsumowując stwierdził, że ma kontakt z kibicami, a to czy jest odporny na krytykę, to się okaże.