RMF przyjeżdża do Płocka

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Fakty z Twojego Miasta” to program, realizowany przez radio RMF FM, a przedstawiający miejscowość, na którą oddano najwięcej głosów w danym tygodniu. Teraz przyjadą do Płocka.

Jak poinformował RMF na swojej stronie internetowej, to właśnie z Płocka zostanie nadany w tym tygodniu program “Fakty z Twojego Miasta”. Zdecydowali o tym słuchacze w głosowaniu na RMF24.pl. “Historyczna stolica Mazowsza pewnie pokonała konkurentów, zdobywając ponad 60 proc. Waszych głosów” – czytamy na stronie rmf24.pl.

Audycji z naszego miasta będziemy mogli posłuchać już w najbliższą sobotę, 16 maja, od godziny 9. Jak widzą nas teraz dziennikarze RMF?

“(…) będziemy odkrywać atrakcje i zabytki Płocka – historycznej stolicy Mazowsza i najstarszego miasta regionu. Jedną z głównych jego atrakcji jest ponad 350-metrowe molo wychodzące łukiem w głąb Wisły. Piękny widok na najdłuższą polską rzekę można też podziwiać z pobliskiego Wzgórza Tumskiego. W sobotę na pewno odwiedzimy też ulicę o tej samej nazwie – główny deptak miasta łączący dwa płockie “rynki”. Początki obecnego Starego Rynku w Płocku sięgają XIV wieku. Miejskie przekazy mówią jednak również o drugim miejscu, które przed wiekami pełniło funkcję handlową – to dzisiejszy Plac Narutowicza. Przy okazji wizyty w Płocku opowiemy także o “Małachowiance” – jednej z najstarszych szkół średnich w Polsce”.

Spodziewaliście się wybrania akurat tych miejsc?

fot.: zrzut ze strony rmf24.pl

Podziel się:

1 komentarz

  1. Andrzej Dąbrowski na

    Cieszę się bardzo. Chociaż jestem po za granicami Polski napewno będę sluchal relacji z mojego rodzinnego miasta

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji