REKLAMA

Rewitalizacja Starego Miasta. Powstaną cztery nowe inwestycje mieszkaniowe

REKLAMA

Pojawiły się środki na rewitalizację budynków na płockiej starówce. Na ten cel uzyskano ponad 4,5 mln zł dofinansowania. Za te pieniądze zmodernizowane zostaną m.in. dwie kamienice przy ul. Sienkiewicza.

Zapomniane przez lata, straszące przechodniów kamienice przy ul. Sienkiewicza, w końcu doczekają się rewitalizacji. Urząd miasta otrzymał bezzwrotne dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego, dzięki czemu wyremontowanych zostanie 15 mieszkań o powierzchni użytkowej od 34 do 48 mkw.

– Już dziś podpisujemy umowę na realizację tych budynków – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. – Inwestycja ma być gotowa w przyszłym roku – dodał.

Przebudowę kamienic przy ul. Sienkiewicza 40-42 realizuje Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Spółka podpisała 11 lipca umowę z wykonawcą.

– Płock uzyskał największe dofinansowanie do prowadzonych inwestycji mieszkaniowych z całego Mazowsza – chwalił Mirosław Kłobukowski, prezes MTBS. – Efekty tych inwestycji widzimy. W sumie realizujemy dziewięć inwestycji, siedem już oddaliśmy – podsumowywał.

Koszt inwestycji przy ul. Sienkiewicza to prawie 4,8 mln zł, z czego dofinansowanie z BGK to 2 mln zł. Prace mają rozpocząć się lada moment, bowiem cała inwestycja ma być gotowa za rok.W ramach dotacji zmienione zostanie oblicze także dwóch kolejnych obiektów: budynku przy ul. Kazimierza Wielkiego 52 i kamienicy przy Kościuszki 3b.

– Spółka Inwestycje Miejskie za chwilę rozpocznie procedurę przetargową – zapowiedział Damian Kaźmierczyk, szef Inwestycji Miejskich. – Na działce przy ul. Kazimierza Wielkiego planowana jest budowa żłobka wraz z częścią mieszkalną – dopowiadał prezes.

Budynek przy ul. Kazimierza Wielkiego składał się będzie z dwóch części: mieszkalnej – znajdzie się w niej dwanaście lokali o powierzchni od 28 do 69 mkw – i żłobka dla 93 dzieci.  Na realizację tej inwestycji spółka otrzyma ponad 600 tys. zł dofinansowania z BGK.

Gruntownej przebudowy doczeka się także kamienica przy ul. Kościuszki 3b. Jak podał magistrat, na parterze powstanie Mediateka, a więc dział zbiorów audiowizualnych Książnicy Płockiej. Kolejne piętro i poddasze zostanie zamienionych na dwanaście mieszkań dla płocczan. Inwestycja ma być gotowa w czwartym kwartale przyszłego roku. Dofinansowanie na realizację inwestycji to ponad 1,4 mln zł.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Opublikujcie wreszcietenkomentarz says:

    Ciekawa sprawa, ale w zdaniach: „W ramach dotacji zmienione zostanie oblicze także dwóch kolejnych obiektów: budynku przy ul. Kazimierza Wielkiego 52 i kamienicy przy Kościuszki 3b.
    – Spółka Inwestycje Miejskie za chwilę rozpocznie procedurę przetargową – zapowiedział Damian Kaźmierczyk, szef Inwestycji Miejskich. – Na działce przy ul. Kazimierza Wielkiego planowana jest budowa żłobka wraz z częścią mieszkalną – dopowiadał prezes.” inwestor, w swoim stylu, zastosował tzw. oszczędne dysponowanie prawdą.
    Dlaczego? Ano dlatego że: przy ulicy Kaz.Wielkiego 52 od wielu lat nie ma żadnego budynku, nie można więc „zmienić jego oblicza”. Było tam przed laty miejskie przedszkole nr 8, które zostało rozebrane. Inwestycje Miejskie przed laty szykowały się na zlecenie właściciela czyli miasta do rozpoczęcia realizacji nowego przedszkola w tym miejscu. Wydatkowanych zostało na dokumentację projektową i konkursy wyłaniające najlepszą koncepcję dużo pieniędzy. Projekty poszły do kosza, pieniądze zmarnowane, a dziś ta sama spółka przekonuje nas jaki to nowy i odkrywczy projekt zamierza zafundować mieszkańcom Skarpy w tym miejscu. Twierdzenie, że „Na działce przy ul. Kazimierza Wielkiego planowana jest budowa żłobka wraz z częścią mieszkalną” to też mydlenie oczu sąsiadom tej działki. na działce tej bowiem planowana jest budowa sporego osiedla bloków wielorodzinnych a żłobek ma w nim być jedynie małym dodatkiem, takim listkiem figowym, którym zamiaruje się przykryć to co najbardziej kontrowersyjne i niechciane przez mieszkańców okolicznych domów jednorodzinnych !!!! Projektowanie i usiłowanie budowy na działce otoczonej przez zabudowę jednorodzinną bloków wielomieszkaniowych jest kuriozalnym pomysłem szpecącym otoczenie i zadającym gwałt zasadom prawidłowej urbanistyki…Taka jest prawda, reszta to zwykłe bla bla bla…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU