REKLAMA

Rewelacyjne wyniki na igrzyskach w Jerozolimie. Mamy świetnych młodzieżowych lekkoatletów!

REKLAMA

Nie mają reklamy, wielkich pieniędzy i znanych nazwisk. Ale mają talent i predyspozycje, aby zdobyć wszystko, o czym marzą. Płoccy młodzieżowi lekkoatleci pokazali swoją siłę podczas zakończonych niedawno igrzysk w Jerozolimie.

Od 29 lipca do 4 sierpnia płocka reprezentacja uczestniczyła w Międzynarodowych Igrzyskach Szkolnych w Jerozolimie (Izrael). Oprócz przedstawicieli naszego miasta, przyjechały tam reprezentacje z 75 miast z całego świata, w wieku 15 lat i młodsi. Płock reprezentowali zawodnicy lekkiej atletyki, pływania i koszyki chłopców.

Rewelacyjną formą wykazała się lekkoatletka Zuzanna Maślana, która w konkursie pchnięcia kulą zdobyła srebro. Już w pierwszej próbie uzyskała wynik 12,15 metrów!

Świetnie zaprezentował się również Mateusz Atlak, który w finale konkursu skoku wzwyż zajął 4. miejsce. Płocki zawodnik rozpoczął konkurs od wysokości 165 cm, skacząc kolejne w pierwszych próbach, aż do wysokości 175 cm, którą pokonał w drugiej próbie. To jednak nie wystarczyło na zdobycie miejsca na podium.Warto podkreślić, że zawodnicy na co dzień reprezentują Miejsko-Ludowy Klub Lekkoatletyczny Płock. Trenerką zawodników na igrzyskach była Kinga Nisztor. Jej debiut trenerski okazał się nadzwyczaj udany, biorąc pod uwagę zdobycie medalu przez Zuzię. Zaznaczmy, że trenerka Kinga Nisztor w roku 2011 w Lanarkshire (Szkocja) na tych samych igrzyskach zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż, a w finałowym konkursie pchnięcia kulą była dziewiąta.

Gratulujemy wszystkim młodym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU