Remont na Gradowskiego. Będą utrudnienia

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już od najbliższego wtorku rozpocznie się remont ul. Gradowskiego. Kierowcy muszą pamiętać, że na czas prac zamknięty zostanie odcinek między ul. Warszawską a ul. Kolegialną.

Jak przypomina ratusz, remont ul. Gradowskiego był zapowiadany już w ubiegłym roku. Inwestycja ta jest połączona z przebudową ul. 1 Maja. – Została podzielona na dwa lata, ponieważ jednoczesne wyłączenie z ruchu dwóch sąsiadujących ze sobą i równoległych ulic w śródmieściu, nadmiernie spotęgowałoby ruch samochodów na ul. Misjonarskiej – tłumaczy Hubert Woźniak z zespołu ds. kontaktów z mediami płockiego urzędu miasta.

Pierwszy etap, czyli remont ulicy 1 Maja jest skończony, przyszła więc kolej na rozpoczęcie pracy w ulicy Gradowskiego. Inwestycję będzie wykonywała firma Skanska.

Od wtorku, 15 marca, zamknięty zostanie fragment ulicy między skrzyżowaniem ul. Gradowskiego z ul. Warszawską i pl. Dąbrowskiego a ul. Kolegialną. Dojazd do bloków przy ul. Jakubowskiego oraz Krótkiej będzie możliwy, gdyż na czas robót ulice te będą dwukierunkowe. Zachowany zostanie też dojazd do DPS przy ul. Krótkiej.

Nie będzie utrudnień w ruchu na skrzyżowaniu Gradowskiego z Warszawską i pl. Dąbrowskiego, jednak wystąpią one na skrzyżowaniu Gradowskiego z Kolegialną – przejazd ulicą Kolegialną będzie zwężony. Jak informuje ratusz, prace na tym odcinku potrwają do połowy maja.

Już na początku kwietnia musimy przygotować się na utrudnienia, spowodowane pracami przy drugim fragmencie Gradowskiego – między ul. Kolegialną a Sienkiewicza.

– Ulica Ludwika Stommy także stanie się drogą dwukierunkową. Prace na tym odcinku również spowodują utrudnienia w poruszaniu się ul. Sienkiewicza. Na skrzyżowaniu z Gradowskiego wystąpi zwężenie przejazdu. Ostatni odcinek ul. Gradowskiego – od skrzyżowania z Sienkiewicza do skrzyżowania z Padlewskiego, będzie remontowany od czerwca do końca sierpnia – objaśnia Hubert Woźniak.

W tym czasie zostanie wprowadzona tymczasowa organizacji ruchu. Właściciele posesji zlokalizowanych na terenie prac remontowych będą mieli zapewniony do nich dojazd, jednak przejazd będzie możliwy tylko dla pojazdów uprzywilejowanych. Mieszkańcom dojazd wykonawca będzie umożliwiał w miarę możliwości.

Według planu, wszystkie prace na tej ulicy potrwają do końca sierpnia. Po remoncie natomiast, kierowcy będą musieli dostosować się do zmienionej organizacji ruchu na ul. Gradowskiego i sąsiedniej Misjonarskiej – odcinki tych ulic, leżące między Kolegialną i Sienkiewicza, staną się jednokierunkowe. – Taka organizacja ruchu podyktowana jest dużą liczbą kolizji na skrzyżowaniach Kolegialnej i Sienkiewicza z Misjonarską i Gradowskiego – tłumaczą w urzędzie miasta.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji