Remont Harcerskiej – jak wyjechać z Imielnicy?

REKLAMA

Mieszkańcy osiedla Imielnica i częściowo Borowiczki, mają w związku z remontem ulicy Harcerskiej spory problem. Jedyny wyjazd z sygnalizacją świetlną w ulicę Wyszogrodzką znajduje się bowiem właśnie przy Harcerskiej. A przejechać tamtędy w trakcie remontu… Powiedzmy, że jest bardzo trudno.

Remonty dróg są potrzebne. Nikt w to nie wątpi. Jeśli jednak remont stwarza zagrożenie dla mieszkańców, to należy poszukać sposobu, jak temu zaradzić. A – jak twierdzą nasi czytelnicy – tak właśnie dzieje się w przypadku remontu ulicy Harcerskiej.

PowiązaneTematy

O co chodzi? Każdy, kto przejeżdżał ulicą Wyszogrodzką na wysokości Nowego Gulczewa i Imielnicy wie, że ruch jest tam bardzo intensywny, i to przez większą część dnia. W godzinach szczytu wyjechanie z podporządkowanych ulic jest praktycznie niemożliwe – trzeba liczyć jedynie na uprzejmość kierowców. Szczególnie trudno jest wyjechać lewoskrętem z ulicy Morelowej w kierunku centrum oraz z ulicy Szlacheckiej w kierunku Warszawy.

– Odkąd są utrudnienia na Harcerskiej, większość kierowców wyjeżdża z Morelowej w kierunku centrum – pisze nasz czytelnik. – Dzięki temu nie boją się uszkodzenia samochodu przez pojazdy budowlane, sfrezowaną nawierzchnię czy dziury w drodze. O ile jednak wyjazd z Harcerskiej regulują światła, o tyle wyjazd z Morelowej, szczególnie w godzinach szczytu, jest po prostu niebezpieczny. Nawet, jeśli ustąpi nam jeden kierowca, inny postanowi go w tym czasie wyprzedzić. Widzę też często, że kierowcy, zirytowani długim czekaniem, stwarzają niebezpieczne sytuacje i wymuszają pierwszeństwo przejazdu – tłumaczy czytelnik.

Problem ten dotarł do radnego Tomasza Kominka, który złożył interpelację wraz z propozycją rozwiązania problemu.

– W związku z remontem ulicy Harcerskiej, który ma potrwać do października br., na wniosek mieszkańców zwracam się z prośbą o przeanalizowanie możliwości ustawienia sygnalizacji tymczasowej na skrzyżowaniu ulicy Wyszogrodzkiej z ulicą Morelową. Na ulicy Harcerskiej znajduje się jedyna sygnalizacja świetlna, umożliwiająca bezkolizyjny wyjazd z osiedla Imielnica. Ze względu na remont tej ulicy, wyjazd obecnie jest niezmiernie utrudniony. Ustawienie tymczasowej sygnalizacji na wyjeździe z ulicy Morelowej znacznie poprawiłoby bezpieczeństwo mieszkańców, którzy jadą w kierunku centrum Płocka – pisze radny Tomasz Kominek.

Rozwiązanie to wydaje się sensowne, tym bardziej, że nie wymaga żadnych inwestycji. Ulica Harcerska będzie remontowana jeszcze cztery miesiące, podczas których może wielokrotnie dojść do niebezpiecznych sytuacji.