Remont Armii Krajowej. Będą utrudnienia w ruchu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od poniedziałku, 30 czerwca, rozpoczyna się remont al. Armii Krajowej. Miejski Zarząd Dróg ostrzega kierowców – zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

Całkowity koszt modernizacji al. Armii Krajowej to prawie, 5,5 mln zł. Połowę tej kwoty zapewni dofinansowanie z budżetu miasta, pozostałą część ministerstwo w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Al. Armii Krajowej będzie wyremontowana na całej długości, prace mają się trwać w trakcie wakacji, a zakończyć się do końca września.

Już w poniedziałek nastąpi wyłączenie sygnalizacji świetlnej na remontowanym odcinku, zostanie wprowadzona też czasowa organizacja ruchu. Od 1 lipca natomiast rozpocznie się frezowanie nawierzchni.

Wyremontowana zostanie uszkodzona jezdnia – cała pętla na osiedlu Podolszyce Północ i Zielony Jar od skrzyżowania z ul. Wyszogrodzką przy Galerii Mazovia do ronda u zbiegu al. Armii Krajowej – Sikorskiego – Batalionu Parasol. Powstanie nowa stała organizacja ruchu.

– Zostanie stworzony nowy układ drogowy, uwzględniający aktualne i przyszłe potrzeby – zapowiada Konrad Kozłowski z Zespołu ds. Medialnych Urzędu Miasta Płocka. – Inwestycja upłynni ruch w tym obszarze miasta, podniesie poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zarówno pieszych, jak i rowerzystów, uwzględniając potrzeby dzieci i osób niepełnosprawnych – dodaje.

Prace będą prowadzone etapami, podobnie jak remont al. Jana Pawła II i ul. Czwartaków.

Ramowy harmonogram prac zakłada następujący zakres robót:

30 czerwca – wprowadzenie czasowej organizacji ruchu w al. Armii Krajowej. W tym dniu zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna na remontowanym odcinku.

1-31 lipca – prowadzenie prac w branży drogowej na wyłączonym z ruchu prawym pasie al. Armii Krajowej w kierunku od ronda na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej – Sikorskiego – Batalionu Parasol do skrzyżowania ulic Wyszogrodzka – Armii Krajowej (przy galerii McDonald’s). W tym czasie, w terminie 1-6 lipca, zaplanowane jest frezowanie nawierzchni jezdni, w terminie 7-31 lipca wykonanie wszystkich warstw nawierzchni asfaltowych. W okresie 30 czerwca – 31 lipca ruch w al. Armii Krajowej w obu kierunkach będzie odbywał się po wewnętrznym pasie jezdni pętli wokół Podolszyc Północ.

Dodatkowymi utrudnieniami w czasie frezowania będą chwilowe zamknięcia skrzyżowań. W tym czasie zostaną wykonane roboty, związane ze wzmocnieniem nawierzchni układaniem nawierzchni asfaltowych.

1 sierpnia – 31 sierpnia – prowadzenie prac w branży drogowej na wyłączonym z ruchu lewym pasie al. Armii Krajowej w kierunku od ronda na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej – Sikorskiego – Batalionu Parasol do skrzyżowania ulic Wyszogrodzka – Armii Krajowej (przy galerii McDonald’s. W terminie 1-6 sierpnia zaplanowane jest frezowanie nawierzchni jezdni, w terminie 7-31 sierpnia wykonanie wszystkich warstw nawierzchni asfaltowych. W okresie 1-31 sierpnia ruch w al. Armii Krajowej w obu kierunkach będzie odbywał się po zewnętrznym pasie jezdni pętli wokół Podolszyc Północ.

1-30 września – prace w pasach drogowych, wykonanie oznakowania poziomego i wprowadzenie nowej stałej organizacji ruchu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji