Relacja na żywo z sesji – w Płocku to (prawie) nieosiągalne…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nie jest to z pewnością wiadomość, która zelektryzuje mieszkańców miasta. O lepszą jakość Internetu w auli urzędu miasta walczymy od kilku miesięcy. Byłoby to duże ułatwienie dla dziennikarzy, którzy co miesiąc tworzą relacje z obrad sesji rady miasta czy niektórych komisji. 

Nasz portal przeprowadził na żywo relację wideo z kwietniowej Sesji Rady Miasta Płocka. Niestety, jakość obrazu była proporcjonalna do jakości Internetu, a i co kilkanaście minut połączenie było zrywane.

Transmisja obrad Rady Miasta przez Internet? Może kiedyś…

We wrześniu ubiegłego roku radny Michał Sosnowski interpelował o realizację transmisji na żywo. Miasto stwierdziło wówczas, że przeprowadzenie takiej transmisji wymaga inwestycji, opiewającej na  400 tysięcy złotych. W kwietniu br. pokazaliśmy, że da się dużo taniej. Niemal za darmo.

W sprawie Internetu w urzędzie miasta po raz kolejny zainterweniował więc radny Michał Sosnowski. Zaapelował o wzmocnienie sygnału, co ma ułatwić transmitowanie obrad. Ratusz owszem, wzmocnił sygnał w auli. Jednocześnie zaznacza jednak, że przepisy nie zezwalają, aby ogólnodostępny Internet w urzędzie miasta był porównywalny do tego, jaki oferują dostawcy usług telekomunikacyjnych.

– Lokalni przedsiębiorcy, w tym media, powinni we własnym zakresie zabezpieczyć dostęp do Internetu o lepszych parametrach, na potrzeby własnej działalności – czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Zapowiadamy więc, że w maju zrobimy ponownie relację na żywo. Tak, jak to ujął sekretarz miasta – na swój koszt…

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji