REKLAMA

Rekordowa frekwencja na tegorocznym Reggaelandzie

REKLAMA

Rekord został pobity. Jak podają organizatorzy, na tegorocznej edycji Reggaelandu pomimo deszczu bawiło się ponad 12 tysięcy osób. Największą publiczność zgromadził pod sceną Shaggy.

Festiwal oficjalnie rozpoczął się w piątek 12 lipca. Pomimo fatalnej pogody, wytrwali fani skakali w deszczu i bawili się na plaży podczas koncertu gwiazd. Serię koncertów na głównej scenie otworzyli Podwórkowi Chuligani. Kolejną dawkę pozytywnej energii widowni zapewnił Jahcoustix, nowa gwiazda europejskiego reggae. Pauline Black, wokalistka The Selecter, szybko nawiązała relację z publicznością i zachęcał do walki z nadciągającym deszczem za pomocą tańca. Koncert podczas Reggaelandu był pierwszym występem zespołu w Polsce.

Sobotnie popołudnie na dużej scenie otworzyła energetyczna mieszanka ska, funky i reggae w wykonaniu formacji Transmisja. Legendarny jedenastoosobowy skład z Warszawy po raz pierwszy od reaktywacji wystąpił na festiwalu reggae i przygotował słuchaczy na występ współzałożyciela Natural Dread Killaz – Mesajaha.

Zabawa pod sceną nabrała rumieńców za sprawą Włochów z Mellow Mood. Ekipa pod wodzą bliźniaków Jacoba i L.O. Garzia doprowadziła emocje audytorium do wrzenia. Tłumy pod sceną zebrał także Jamal, a rozgrzane od śpiewów i oklasków gardła oraz dłonie widzów gromkim aplauzem przywitały największą gwiazdę sobotniego wieczoru. Gdy w rytmie „Mr. Boombastic” na scenę wkroczył Shaggy emocje sięgnęły zenitu.Po zejściu ze sceny głównej Shaggy i Rayvon pojawili się niespodziewanie w namiocie soundsystemowym. Przez ponad 45 minut muzycy improwizowali na scenie. Po skończonym występie dołączyli do publiczności i bawili się przy dźwiękach kolejnej ekipy – City Lock.

Gruziński skład reggae Reggaeon zamknął po 2 w nocy koncerty na scenie głównej, jednak w namiocie dźwięku „Ictus Label” i na scenie w namiocie głównym impreza trwała do białego rana.

W niedzielę od rana już w spokojniejszej atmosferze festiwalowicze bawili się na scenie Ictus i Mystic Dubs Stacji. Spora część publiczności ruszyła też zwiedzać Płock. Jednym z udogodnień dla uczestników Reggaelandu były wycieczki z przewodnikami Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, darmowy wstęp do  zoo, Muzeum Mazowieckiego i Muzeum Żydów Mazowieckich.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU