Zmiany w RDC. Będzie bardziej lokalne

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W czwartek odbyło się śniadanie prasowe zorganizowane przez redakcję radia RDC. Jego tematem była zmiana, która nastąpi już we wrześniu. RDC stanie się jeszcze bardziej regionalne. 

Polskie Radio RDC od 3 czerwca – od poniedziałku do piątku nadaje lokalne serwisy informacyjne. W godzinach 6.30, 7.30 i 8.30 emitowane są informacje, przygotowane z myślą o słuchaczach z Płocka i okolic. Dwie korespondentki – Agnieszka Pazdacka-Maruszczak i Katarzyna Piórkowska – przekazują lokalne wieści, przestrogi dla kierowców i prognozę pogody w trzyminutowych serwisach. Niebawem ulegnie to zmianie – serwisy informacyjne staną się dłuższe, a RDC będzie radiostacją jeszcze bardziej lokalną.

– Od września nastąpi rozłam –  zdradziła Ewa Wana, dyrektor programowy RDC – Staniemy się bardziej regionalni. Tematyka stacji zostanie dopasowana do Płocka i okolic, co będzie widoczne w ramówce. Nie zabraknie w niej miejsca dla kultury, rozrywki i ambitnej muzyki – dodała.

Rozszczepienie serwisów informacyjnych jest kolejnym etapem strategii Polskiego Radia RDC, której celem jest uatrakcyjnienie przekazu dla regionu Mazowsze.

W śniadaniu prasowym wzięli udział przedstawiciele płockich mediów oraz władz miasta, w tym prezydent Płocka, którego obecność była… iście symboliczna. Andrzej Nowakowski zaskoczył wszystkich i wszedł na spotkanie znienacka, wyjaśnił swoją nieobecność, podziękował za zaproszenie i wrócił do swoich obowiązków – pojechał na spotkanie z dziećmi.

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji