REKLAMA

Ratusz zapowiada remonty ulic. Których?

REKLAMA

Już niedługo mieszkańcy Płocka będą musieli zmierzyć się z utrudnieniami w ruchu na kilku ulicach, ponieważ urząd miasta właśnie podpisał umowy na remonty dróg. Przebudowana zostanie ul. Harcerska, odcinek ul. Bielskiej i ul. Traugutta.

Podczas konferencji prasowej, prezydent Andrzej Nowakowski, Tomasz Żulewski – Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Paweł Żółtowski – Prezes Zarządu HYDROPOL S.A., Piotr Andrzejewski – Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Budowlanych S.A. oraz Jacek Terebus – Zastępca Prezydenta Płocka podpisali umowy na przebudowy ulicy Harcerskiej, Bielskiej i Traugutta.

fot. PetroNews

Prezydent zaznaczył, że część prac zostanie wykonanych przez Wodociągi Płockie, które rozbudują sieć kanalizacyjno-sanitarną i wodociągową, zbudują też odwodnienie drogi. Podkreślił także, że ta umowa ma szczególne znaczenie, ponieważ jest kontynuacją prac, które w ubiegłych latach zostały zrobione przy ul. Borowieckiej i Harcerskiej.

– Chcemy w tym momencie, by już cała ul. Harcerska aż do skrzyżowania z Wyszogrodzką była zrealizowana. W efekcie, gdy już przebudujemy skrzyżowania, zbudujemy drugą nitkę ul. Wyszogrodzkiej. Ten ciąg komunikacyjny będzie dużo bardziej przyjazny i dużo bezpieczniejszy dla użytkowania – mówił Andrzej Nowakowski.

fot. PetroNews

Prace mają polegać na przebudowie 1,5 km drogi. Zmianom mają ulec także chodniki i drogi rowerowe, które zostaną rozbudowane. Przebudowanych zostanie 6 skrzyżowań, przystanki autobusowe, powstaną 3 nowe wiaty autobusowe, a także zbudowane zostaną 44 miejsca parkingowe. Dodatkowo przebudowane zostanie oświetlenie uliczne i odwodnienie drogi. Koszt remontu wyniesie prawie 8,5 mln zł. Część środków pozyskano z dofinansowania programu gminy i rozbudowy infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Jest to kwestia 3 mln złotych. Zakończenie prac przewiduje się na 16 października 2017 roku.

– Mamy nadzieję, że firma za chwilę wejdzie na plac budowy i skutecznie, zgodnie z harmonogramem zostanie realizowany plan tak, żebyśmy na jesień mogli jeździć zarówno po ulicy, jak i po ścieżce rowerowej – dodał prezydent. – Szlak komunikacyjny będzie bezpieczniejszy dla tych podróżującymi samochodami, ale i rowerami. Należy pamiętać, że tam też jest nekropolia i ciąg komunikacyjny. Często mieszkańcy Płocka, omijając centrum i ruch, pokonują trasę Grabówką i ul. Harcerską – oznajmił Andrzej Nowakowski.

Kolejną inwestycją Płocka jest przebudowa ul. Traugutta. Ten fragment ulicy dosyć długo czekał na swój remont. Ratusz musiał uzgodnić także zmiany z Gminą Żydowską, ponieważ tuż przy ulicy jest stary cmentarz żydowski – zabytkowa nekropolia, która wciąż funkcjonuje.– Ustaliliśmy szczegóły i w efekcie MZDP będzie realizować rozbudowę ul. Traugutta. W tym momencie jesteśmy na etapie rozstrzygania przetargu. Zmieściliśmy się w kwocie 2 mln zł. Mimo, że firma została już wybrana, to jeszcze nie podpisaliśmy umowy. Możemy jednak zapewnić, że zostanie to zrobione w najbliższych dniach. Planujemy rozpocząć prace za miesiąc i zakończyć na jesień – oznajmił prezydent.

fot. PetroNews

Ulica Bielska to kolejna inwestycja, którą będzie realizować MZDP. Budowa ruszy wraz z powstaniem ronda na skrzyżowaniu ulic Wiadukt i Bielskiej. Już niebawem powinien zostać ogłoszony przetarg na realizację tej inwestycji. Będzie mieć ona szeroki zakres, bowiem obejmie m.in. budowę i remont nawierzchni jezdni, zatok autobusowych, budowę chodników i ścieżek rowerowych, które będą biegły w stronę cmentarza komunalnego i wybudowanego ronda. Zostanie wybudowane tam odprowadzenie deszczowe i nowe oświetlenie. Kwota na to zadanie to ok. 7 mln zł.

– W czerwcu powinny rozpocząć się budowy. Zrobimy wszystko, choć będzie to trudne, żeby prace zakończyły się przed 1 listopada, bowiem jest to newralgiczny punkt dla tej ulicy, kiedy powinna być przejezdna – oznajmił Andrzej Nowakowski.

Po świętach powinien zostać przełączony ruch ze „starej Bielskiej” na łącznicę, która jest budowana w kształcie docelowym, by mogła rozpocząć się budowa wiaduktu łączącego się z Bielską.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. ANDRZEJ says:

    A GDZIE INNE ULICE 30 LAT DZIURY BŁOTO STOIĄCA WODA NA PŁYTACH I URZĄD PŁOCKA MA TO W NOSIE—–TYLKO JAK WYBORY TO OBIECANKI CACANKI A GŁUPIEMU RADOŚC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU