REKLAMA

Ratusz przyznaje: Dotychczasowe oznakowanie niewystarczające

REKLAMA

We wtorek opisaliśmy sytuację, którą zaobserwował nasz czytelnik – niezabezpieczone przejście przez budowę Pasażu Roguckiego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku. Po przesłaniu naszego pytania do urzędu miasta, wykonawca zabezpieczył teren budowy. Ratusz przyznaje, że dotychczasowe oznakowanie było niewystarczające.

Problem zauważył nasz czytelnik, który wykonał zdjęcia podczas przechodzenia dzieci pomiędzy ciężkim sprzętem budowlanym. – Chodzi o bezpieczeństwo dzieci, które przeprawiają się rano do szkoły i ze szkoły po terenie budowy, który nie jest zabezpieczony. Lawirują między ciężkim sprzętem typu koparki, wywrotki, tiry, które w tym czasie normalnie pracują – pisał oburzony czytelnik.

PowiązaneTematy

Na przesłanych przez niego zdjęciach widać było, że plac od strony szkoły nie posiadał żadnych zabezpieczeń, oprócz biało-czerwonej barierki. Dopiero w dalszej części, bliżej ul. Tysiąclecia, teren był ogrodzony i zabudowany czarnymi plandekami.

Pytanie do Urzędu Miasta Płocka wysłaliśmy 9 listopada. W tym czasie jednak, jak sprawdziliśmy, oprócz biało-czerwonej zapory, pojawiła się siatka ogrodzeniowa i napis “Uwaga teren budowy. Przejścia nie ma”. Jednak jeszcze we wtorek, 14 listopada, w godzinach porannych dzieci przechodziły tamtędy do szkoły.

– Dotychczasowe oznakowanie terenu inwestycji nie było wystarczające, więc zobowiązaliśmy wykonawcę do zamontowania ogrodzenia – przyznaje Alina Boczkowska z zespołu współpracy z mediami płockiego ratusza. – Od 14 listopada teren jest ogrodzony. Niestety, nie wszyscy stosują się do oznakowania i nadal wchodzą na teren budowy. Prosimy o nagłośnienie informacji o utrudnieniach w rejonie inwestycji – dodaje Alina Boczkowska.

Dzieci, by dostać się do szkoły, lawirują po placu budowy