Ratusz: Projekt uchwały w sprawie Aeroklubu już przygotowany

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Poseł Marek Opioła przesłał do mediów alarmujący list nt. zagrożenia funkcjonowania płockiego Aeroklubu. Chodzi o podatek, który zgodnie z nowelizacją ustawy miałby wynieść blisko 670 tys. zł. Urząd Miasta Płocka wyjaśnia jednak, że tą sprawą zajmuje się już od grudnia, a odpowiedni projekt uchwały jest przygotowany.

Przypomnijmy, Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zwrócił się o pomoc do posła PiS Marka Opioły, który napisał w tej sprawie list do Rady Miasta Płocka. Parlamentarzysta prosi w nim o zwolnienie lotniska z podatku, ponieważ ten prawdopodobnie spowoduje bankructwo Aeroklubu. Nowelizacja ustawy zwalnia bowiem z podatku jedynie podmioty, których działalność służy dzieciom i młodzieży. Aeroklub pobiera opłaty za loty osób dorosłych, więc – w myśl ustawy – o zwolnieniu nie ma mowy.

Aeroklub może zniknąć. Wszystko przez nowelizację ustawy

Jak się jednak okazuje, sprawa jest już w toku i – co ważne – zmierza do pomyślnego zakończenia.

– Wystąpienie pana posła Opioły w tej sprawie niewiele wnosi, ponieważ sprawa jest w toku od grudnia ubiegłego roku i zmierza ku pozytywnemu rozpatrzeniu prośby Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej – tłumaczy Hubert Woźniak. – AZM zwrócił się z taką prośbą o zwolnienie z podatku do Rady Miasta jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Prośbę tę przewodniczący RM jeszcze w grudniu przekazał do prezydenta Płocka, który na nią przystał i polecił przygotowanie projektu Uchwały w tej sprawie. Powstał on w pierwszych dniach stycznia i 8 stycznia został wysłany do wymaganego prawem zaopiniowania najpierw do Regionalnej Izby Obrachunkowej, a następnie do UOKiK. Obecnie czekamy na opinie tych instytucji. Liczymy, że uzyskamy je w ostatnich dniach stycznia lub najdalej w pierwszych dniach lutego. W tej sytuacji projekt uchwały zostanie skierowany pod obrady RM w lutym tego roku – podsumował Hubert Woźniak.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji