REKLAMA

Ranni w wypadkach i śmierć kobiety. Niebezpieczny weekend na drogach

REKLAMA

Aż 5 wypadków, w tym jeden śmiertelny, miało miejsce na drogach Płocka i powiatu płockiego w miniony weekend. Zatrzymano 4 nietrzeźwych kierowców, doszło do 24 kolizji, a 34 osoby doprowadzono do izby wytrzeźwień.

Do pierwszego wypadku doszło w Płocku jeszcze w piątek, 9 września, ok. godz. 12 na skrzyżowaniu ul. Norbertańskiej i Kilińskiego.

Wypadek w centrum Płocka

Kolejny wypadek miał miejsce również 9 września, około godz. 15.50 na Al. Jachowicza. – Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że pieszy, przechodząc przez jezdnię w miejscu nieoznaczonym, został potrącony przez opla – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Nie mamy informacji aby obrażenia zagrażały jego życiu – dodaje rzecznik.

Do trzeciego wypadku w Płocku doszło 11 września około godz. 19 na skrzyżowaniu Al. Jachowicza z al. Piłsudskiego i ul. Kilińskiego. – Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca samochodem renault, wykonując manewr skrętu w lewo, potrąciła pieszego na przejściu dla pieszych – wyjaśnia Krzysztof Piasek. – Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala – dodaje. O tym zdarzeniu również Was informowaliśmy.

Potrącenie pieszego w Płocku. Przechodził na czerwonymNa terenie powiatu w weekend zdarzyły się dwa wypadki. 10 września w Wyszogrodzie kierujący rowerem zajechał drogę kierującemu samochodem. W wyniku zdarzenia, rowerzysta doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Nie mamy informacji, aby obrażenia zagrażały jego życiu.

Ostatni, jednocześnie najbardziej tragiczny wypadek, zdarzył się w niedzielę, 11 września, ok. godz. 17.45 w Słominie (gm. Wyszogród), na drodze krajowej nr 50. – Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca samochodem skoda, 51-letnia kobieta, nie zachowała należytej ostrożności podczas wykonywania manewru zawracania i wymusiła pierwszeństwo przejazdu kierującemu ciężarówką scania z naczepą. W wyniku zderzenia, kierująca skodą doznała ciężkich obrażeń ciała, została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia zostaną wyjaśnione podczas prowadzonego postępowania – informuje rzecznik płockiej policji.

Policja zatrzymała w trakcie weekendu 4 nietrzeźwych kierowców – wszystkich na terenie powiatu płockiego – w miejscowościach: Słubice, Karwosieki, Łaziska i Świerczynek.

Nie zabrakło też zdarzeń o charakterze kryminalnym.

 • 10 września w Płocku przy ul. Bielskiej, nieznany mężczyzna wszedł do mieszkania starszej kobiety, podając się za pracownika wodociągów. Mężczyzna zażądał pieniędzy. Kobieta odmówiła, wtedy mężczyzna przeszukał szafki i ukradł znalezione pieniądze w kwocie kilkuset złotych. Gdy chciał wyjść, kobieta zastawiła swoim ciałem drzwi, wtedy mężczyzna użył gazu pieprzowego i uciekł. Kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń ciała.

– Po raz kolejny policjanci apelują do mieszkańców naszego miasta i powiatu, aby nie wpuszczać do mieszkania obcych osób. Każda wizyta pracowników wodociągów, gazowni lub innych instytucji, jest wcześniej zapowiadana przez administratorów osiedla. Jeżeli nie dotarła taka wiadomość, zawsze należy sprawdzić czy pracownicy danej instytucji powinni być w danej chwili na osiedlu. Najlepiej zadzwonić do tej instytucji, w imieniu której nieznana osoba ma wykonywać jakieś czynności – przypomina rzecznik płockiej policji.

 • 9 września w Płocku przy ul. Obrońców Westerplatte, z otwartego samochodu skradziono torebkę z dokumentami i pieniędzmi.
 • W nocy z 10 na 11 września w Nowych Grabiach włamano się do domu jednorodzinnego, z którego ukradziono biżuterię i pieniądze na łączną wartość ok. 15 tys. zł.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

 1. BS says:

  Przed Wyszogrodem wypadek był o 17:45 a ja wracając tamtędy po godzinie 21-szej musiałem jechać polnymi drogami bo był jeszcze objazd…czy to nie przesada przez tyle godzin nie udrożnić przejazdu innym kierowcom?

  • Wladimir says:

   To był wypadek śmiertelny, korona Ci z głowy spadła, że musiałeś 5km nadłożyć? Może się zamienisz z rodziną ofiary, jak tak Ci ciężko co ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU