REKLAMA

Radosław Malinowski: Zagrożona jest organizacja dwóch płockich imprez

REKLAMA

Budżet Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki na rok 2017 został zmniejszony o 800 tys. zł w relacji do roku ubiegłego. Jakie będą efekty tej zmiany?

PowiązaneTematy

Radosław Malinowski, dyrektor POKiS informuje, że zagrożona jest organizacja dwóch imprez – Reggaeland i Summer Fall Festival.

– W ubiegłym roku na Reggaeland przeznaczyliśmy 800 tys. zł – tłumaczy dyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. – Kwota, którą dysponujemy w tym roku, jest o wiele mniejsza. Zorganizowanie festiwalu muzyki reggae w roku bieżącym wymaga zasilenia środkami zewnętrznymi – mówi Malinowski. POKiS nie wyklucza też innych możliwości. – Jesteśmy też otwarci na propozycje organizacji innego wydarzenia zamiast festiwalu Reggaeland. To kwestia atrakcyjnej oferty i dobrego pomysłu, który zaspokoi oczekiwania odbiorcy – dodaje szef POKiS-u.

W miejskiej jednostce kultury nie są także pewni, czy wystarczy pieniędzy na organizację jeszcze jednej imprezy – Summer Fall Festival. – Bardzo staramy się spiąć budżet, aby wydarzenie się odbyło. Jednak nie ukrywam, że pewności nie mamy – mówi Radosław Malinowski.

Prawdopodobnie nie odbędzie się w tym roku również Płocka Noc Kabaretowa. Przypomnijmy, że impreza odbywała się w amfiteatrze każdej wiosny od dziesięciu lat. Sympatycy tego rodzaju rozrywki pocieszyć się będą mogli Polską Nocą Kabaretową, która znalazła się w kalendarzu wydarzeń zaplanowanych na wrzesień.

Mimo cięć budżetowych w POKiS-ie, pozostałe imprezy cykliczne odbędą się zgodnie z planami. Należą do nich:  • Festiwal Muzyki Jednogłosowej (2 kwietnia),
  • Piknik Europejski (12-14 maja),
  • Jarmark Tumski (2-4 czerwca),
  • Wianki (24 czerwca),
  • Audioriver (28- 30 lipca),
  • Polish Hip- Hop TV Festival (3-6 sierpnia),
  • Disco nad Wisłą (11-13 sierpnia),
  • Rynek Sztuki (19 sierpnia),
  • Vistula Folk Festival (22 sierpnia).

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki przygotowuje też inne atrakcje dla płocczan, jak recital Tomasza Stockingera, koncert Tymona Tymańskiego czy Jam Session.

POZNAJ WYDARZENIA NA PETRONEWS

[rhc_static_upcoming_events template=”widget_custom_image_expands.php” number=”6″ horizon=”hour” words=”100″ date_format=”d MMMM yyyy” time_format=”HH:mm” order=”ASC” post_type=”events” showimage=”1″ feed=”0″]

[button link=”http://petronews.pl/kalendarz-wydarzen-plock/” size=”large” target=”new” color=”blue”]KALENDARZ WYDARZEŃ[/button]

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU