REKLAMA

Radni uczczą zmarłego kolegę. Medal „Zasłużony dla Płocka” pośmiertnie dla Tomasza Kolczyńskiego

REKLAMA

Na najbliższą sesję Rady Miasta Płocka, która odbędzie się 29 kwietnia, przygotowano uchwałę w sprawie nadania pośmiertnie medalu „Zasłużony dla Płocka” śp. Tomaszowi Kolczyńskiemu za wieloletnią pracę na rzecz miasta.

Zmarły 3 kwietnia w wieku 64 lat Tomasz Kolczyński był związany z płockim samorządem od początku jego istnienia, czyli od 1990 roku. Jako jedyny w historii, był wybierany do Rady Miasta Płocka w każdej kadencji, choć dwukrotnie zrezygnował z mandatu radnego (w latach 2002-2006 oraz 2006-2010) ze względu na pełnienie funkcji Zastępcy Prezydenta Płocka ds. Rozwoju.

Wcześniej, 3 listopada 1998 roku został wybrany na wiceprzewodniczącego Rady Miasta Płocka, którą to funkcję pełnił do 30 maja 2000 roku. Nie każdy wie natomiast, że na początku swojej kariery zawodowej był pracownikiem Mostostalu Płock, a w latach 1990-94 nauczał zawodu w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 (czyli popularnej „Siedemdziesiątce”).

W kadencji 2014-2018, jako radny został delegowany przez Radę Miasta Płocka do Kapituły konkursu „Nagroda gospodarcza Prezydenta Miasta Płocka”.

Zmarł były wiceprezydent, wieloletni radny PłockaJego społeczną stronę działalności dobrze poznali mieszkańcy osiedla Imielnica. Przez wiele lat był przewodniczącym Rady Mieszkańców tego osiedla, a w 1997 roku współzałożył Parafialny Klub Sportowy Imielnica.

Interesował się polityką, sportem, ale i pszczelarstwem. Był członkiem Prawa i Sprawiedliwości, został też odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi w 2018 roku.

Nadanie pośmiertnie medalu „Zasłużony dla Płocka” zostało pozytywnie zaopiniowane przez kapitułę medalu.

Tomasz Kolczyński: Jeśli coś chcemy zrobić, trzeba się zaangażować…

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. A says:

    Od kiedy sesje są w niedzielę?

  2. NN says:

    Kolczyński nie jest jedynym zmarłym radnym i wiceprezydentem Płocka. Czy zasłużył na medal? Może trzeba trochę czasu na obiektywną ocenę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU