REKLAMA

Quadem uderzył w drzewo. To jeden z 4 wypadków w weekend

REKLAMA

Aż cztery wypadki i 12 kolizji oraz 3 pijanych kierowców – to bilans minionego weekendu w kronice policyjnej.

Do pierwszego z wypadków doszło w piątek, 13 września o godz. 23.50 w miejscowości Stare Boryszewo (gm. Radzanowo).

– Policjanci, wykonujący czynności na miejscu zdarzenia, wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Honda stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie w drzewo – informuje mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Z obrażeniami ciała do szpitala został przewieziony kierowca oraz pasażer – wyjaśnia.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane przez policjantów w toku prowadzonego postępowania.

Do drugiego zdarzenia doszło również 13 września, ale nieco wcześniej, parę minut przed godz. 20 w Płocku na ul. Nowickiego. Według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący rowerem 26-letni mężczyzna, zjeżdżając z chodnika stracił równowagę i wywrócił się. Rowerzystę przewieziono do szpitala na badania.

Kolejny wypadek miał miejsce w niedzielę, 15 września około godz. 14.40 w kompleksie leśnym miejscowości Bielino (gm. Słupno).

– Według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący quadem z nieustalonych na tę chwilę przyczyn, zjechał z drogi i uderzył w drzewo – wyjaśnia mł. asp. Marta Lewandowska. – 22-letni kierujący quadem oraz pasażer z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala – dodaje.

I w tym przypadku okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane przez policjantów w toku prowadzonego postępowania.Do ostatniego wypadku doszło 15 września około godz. 19.10 w miejscowości Karwowo. Policjanci, wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 71-letni kierujący pojazdem marki Ford nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu marki BMW.

– W wyniku zderzenia, dwie pasażerki pojazdu marki BMW zostały przewiezione do szpitala na badania – informuje oficer prasowa płockiej policji.

W miniony weekend nie zabrakło również zdarzeń o charakterze kryminalnym.

  • 15 września w Płocku przy ul. Na Skarpie uszkodzono dwie szyby w pojeździe. Wartość strat wyceniono na 1 tys. zł.
  • 15 września w Płocku przy ul. Piekarskiej zatrzymano sprawcę uszkodzenia dwóch pojazdów. Mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie.
  • 13 września zatrzymano osobę, która posiadała papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci zatrzymali w weekend trzech nietrzeźwych kierowców, którzy z promilami we krwi jechali w Płocku na ul. Rzecznej i ul. Spółdzielczej oraz w m. Stare Draganie.

15 września natomiast w Płocku przy ul. Bielskiej zatrzymano kierującego pojazdem, pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Do podobnego zdarzenia doszło także 13 września w miejscowości Nowa Góra.

Gdzie radar?
16 września policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godz. 11-19 na terenie miasta Płocka oraz trasie Płock – Rogozino.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU