PWSZ w Płocku nie tylko uzbraja w wiedzę, ale i inspiruje studentów

REKLAMA

PWSZ w Płocku jest miejscem, gdzie studenci nie tylko zdobywają wiedzę i umiejętności. Na uczelni odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „InspiRACJE”, które ma pokazać, jak można pokierować swoim życiem.

9 stycznia odbyło się na auli PWSZ w Płocku pierwsze z cyklu spotkań „InspiRACJE”. Inicjatywa organizowana przez Koło Socjologiczne (WNEI/PWSZ) ma na celu pokazać studentom, jak mogą pokierować swoją karierą poprzez spotkania z ciekawymi osobami.

Gościem pierwszego spotkania była Lidia Popiel, znana fotografka i modelka.

PowiązaneTematy

– Postanowiliśmy porozmawiać z nią na temat jej doświadczenia zawodowego, jej sposobu patrzenia na świat i jej pomysłów, koncepcji oraz podpowiedzi dla młodych ludzi, jak mogliby planować swoje życie. Na spotkaniu również poruszyliśmy temat tego, jak organizować się i o czy warto pomagać – powiedział Krzysztof Buczkowski, zaznaczając, że Lidia Popiel jest bardzo zaangażowana w akcje charytatywne i społeczne. – Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, przyszło dużo osób. Pani Lidia jest osobą bardzo otwartą i przekazała bardzo wiele ciekawych informacji z bardzo szerokiego zakresu, zarówno ze swojego życia zawodowego jako modelki i fotografki, jak i spojrzenia na działalność społeczno-charytatywną – opowiadał opiekun koła socjologicznego PWSZ.

Co warte zauważenia, Lidia Popiel wzięła udział w spotkaniu i doradzała studentom, nie pobierając za to żadnej opłaty.

Fotografka nie tylko opowiedziała o rozwoju swojej kariery i czym się w niej kierowała, ale również zaprezentowała i omówiła swoje wybrane zdjęcia. Lidia Popiel zachęciła zebranych na auli do zadawania pytań i znaczna część spotkania była poświęcona tylko odpowiedziom na nie.

Lidia Popiel podkreśliła, że zarówno w przypadku fotografii, jak i innych zawodów należy cały czas się uczyć i rozwijać, nie można stawać w miejscu. Zdaniem fotografki również ważne jest, by nie poddawać się schematom.

Znaczną część spotkania poświęcono tematowi piękna i akceptacji siebie. Lidia Popiel spotkała się wielokrotnie z tym, że osoby, którym robiła zdjęcia, nie akceptowały swojego wyglądu na nich. W tym przypadku zauważyła, że jednym ze sposobów na zaakceptowanie swojego wyglądu jest właśnie dawanie się fotografować i „oswajanie się” ze swoją aparycją.

– Zauważyłam, że im częściej ludzie stają przed aparatem, tym mają większą możliwość akceptować siebie takimi, jakimi są, znajdują większy dystans do siebie i po prostu mają lżejsze życie – opowiadała Lidia Popiel.

Lidia Popiel to fotografka, wykładowczyni na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej (od 2004 r.), redaktor naczelna i współzałożycielka photoculture.pl (od 2016 r.). Prywatnie żona Bogusława Lindy. Fotografuje od 1985 r., przeważnie są to portrety. Wśród nich można znaleźć osobowości: Janda, Stuhr, Linda, Mecwaldowski, Kożuchowska, Kukulska i wielu innych. Jej specjalizacją są również zdjęcia mody.

Lidia Popiel prowadziła dział mody i robiła zdjęcia do tematycznego dodatku „Rzeczpospolitej”. Współzałożycielka i redaktorka naczelna magazynu finelife.pl (2009 – 2016) Jurorka wielu konkursów z zakresu fotografii, designu, mody. Ambasadorka Bursztynu Polskiego z nominacji Prezydenta Miasta Gdańska. Została jedną z najbardziej wpływowych kobiet wg Home&Market. Wspiera akcje charytatywne i działania o charakterze społecznym.