REKLAMA

Puchar Polski nie dla Wisły Płock. Odpadamy z rozgrywek

REKLAMA

Wisła Płock pechowo rozpoczęła rozgrywki pucharowe. Pierwszym przeciwnikiem płockiej drużyny był zespół z Podkarpacia – Stal Mielec. I – jak się okazało – ostatnim.

Nie było to pierwsze w historii piłkarskie spotkanie tych drużyn. Wcześniej, w sezonie 1983/84, Wisła Płock pokonała swojego przeciwnika wynikiem 2:1. Podczas kolejnego spotkania, 10 lat później, drużynie z Płocka nie dopisało szczęście. Sezon zakończyliśmy wówczas z liczbą 30 punktów, a to nie wystarczyło, aby zapewnić sobie ligowy awans.

PowiązaneTematy

Jeszcze przed meczem, który odbył się 28 lipca, mówiło się, że Stal może zaskoczyć Wisłę, ponieważ jest to wyjątkowo młody zespół. I, niestety, prognozy się sprawdziły, choć emocji bramkowych w tym spotkaniu nie brakowało.

Wisła Płock rozpoczęła świetnie. Już w 6. minucie strzeliła pierwszą bramkę. Wydawać by się mogło, że dobra passa będzie trwać nadal, bo po kilku kolejnych minutach zespół zwiększył prowadzenie. Stal Mielec miała poważne obawy, co do swojej pozycji w tym meczu. Szybko zrozumiała, że musi zawalczyć o swoje zwycięstwo. W 17. minucie to gospodarze strzelili bramkę. Niespełna 10 minut później osiągnęli remis z płockim zespołem. Pierwszą połowę drużyny zakończyły wynikiem 2:2.

Wisła Płock miała jeszcze duże nadzieje na nadrobienie strat. Decyzją trenera Marcina Kaczmarka, w drugiej połowie nastąpiła zmiana zawodników. Damiana Piotrowskiego zastąpił na murawie Jakub Łukowski. Był to oficjalny debiut tego piłkarza w biało-niebieskich barwach.

Częściowo udało się uzyskać przewagę. Niestety, tylko na chwilę. W dodatkowym czasie meczu, w 94. minucie rozgrywek to gospodarze strzelili decydującą bramkę. Mecz Wisła Płock –  Stal Mielec zakończył się wynikiem 3:4.

Płocki zespół miał z pewnością przewagę optyczną, jednak we wszystkich działaniach zabrakło dokładności i precyzji. Kluczowym elementem był brak pomysłu na rozegranie piłki przed polem karnym gospodarzy. Choć akcji docelowych było kilka, to jednak niewiele z nich dawało efekt.

Przegrywając z podkarpackim zespołem Stal Mielec, Wisła Płock musiała pożegnać się z dalszymi rozgrywkami pucharowymi. Następną fazę z udziałem wszystkich pozostałych drużyn przewidziano od 9 do 11 sierpnia.

źródło: Wisła Płock