REKLAMA

Przyjdź do MDK-u i poznaj sztukę budowy robotów

REKLAMA

W ostatnim tygodniu czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury odbędą się otwarte warsztaty dla młodzieży, których tematem będą m.in. budowanie robotów, kreatywne miasto czy twórcze i skuteczne blogowanie.

Warsztaty w płockim MDK-u są częścią Mazowieckich Dni Twórczości, Designu i Innowacyjności 2014 (MDTDI) – imprezy, która odbędzie się 25 i 26 czerwca w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

MDTDI to wyjątkowe połączenie kreatywności, nauki, wzornictwa i przedsiębiorczości. Dwa dni poszukiwania inspiracji, wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów pomiędzy twórcami, projektantami, innowatorami, przedsiębiorcami, przedstawicielami świata nauki i samorządów. Impreza w Płocku wpisuje się w ten schemat.

Warsztaty odbędą się 26 czerwca (czwartek) od godziny 15.

W programie:– 15.00-16.30 Robotyka – warsztat dla wszystkich, którzy chcą poznać budowę robotów, zobaczyć jak działają oraz zaprojektować swój własny model. W programie spotkania między innymi: wprowadzenie do automatyki i robotyki, omówienie czujników i sterowników kierujących maszynami, a także przykłady zastosowania robotów w życiu codziennym. Warsztat dla młodzieży od 13-16 roku życia.

– 17.00-18.30 Moje kreatywne miasto – warsztaty dla tych, którzy chcą poznać swoje miasto na nowo – od twórczej, kreatywnej, inspirującej i innowacyjnej strony oraz spróbować swoich sił w samodzielnym projektowaniu „inteligentnych budynków”. Warsztat dla młodzieży powyżej 16. roku życia.

– 19.00-20.30 Twórcze i skuteczne blogowanie – chcesz poznać kreatywną i innowacyjną stronę blogowania? Podczas warsztatu prowadzący pokażą ciekawe zastosowania blogów, opowiedzą o tym, do czego i jak są używane oraz o tym, jak blogi wpływają na otaczający nas świat. Uczestnicy w teorii i praktyce będą mogli na nowo odkryć tę popularną formę twórczej ekspresji, czerpania zysków, wymiany myśli i inspiracji. Warsztat dla studentów.

Udział w warsztatach jest bezpłatny oraz otwarty dla młodzieży i studentów. Aby wziąć udział w wybranym warsztacie, należy dokonać zgłoszenia telefonicznie lub mailowo: 505 407 929, mdtdi@profile.com.pl.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU