REKLAMA

Przy ZOO powstało rondo. Kiedy koniec prac na Kilińskiego? [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W najbliższy wtorek kierowcy będą mogli przejeżdżać rondem przy ZOO w Płocku. Prace budowlane jednak jeszcze nie zostały zakończone.

1 września Miejski Zarząd Dróg w Płocku otworzy dla kierowców przejazd rondem, łączącym ulice: Mostową, Norbertańską, Warszawską i aleję Kilińskiego. Poinformował o tym podczas konferencji prasowej prezydent Płocka.

– Finiszujemy już z końcówką tej alei, budową ronda. Zupełnie zmienia ono układ komunikacyjny w tej części Płocka. Zastąpiło skrzyżowanie, które tutaj istniało. Rondem puścimy 1 września ruch, aczkolwiek będą trwały jeszcze prace w ulicy Norbertańskiej, więc z ronda będzie można zjechać w ulicę Warszawską i w aleję Kilińskiego, no i oczywiście ulicę Mostową – mówił prezydent Andrzej Nowakowski.

Przebudowa alei Kilińskiego to koszt blisko 40 mln zł, realizacja inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych w ramach programu rozwoju mobilności. Przebudowano m.in. kanalizację, powstało nowe oświetlenie, chodniki oraz ścieżka rowerowa.fot. Wiktor Pleczyński

Przy alei Kilińskiego, obok ronda powstał również parking. Równolegle realizowana jest budowa nowego wiaduktu, prowadzącego do ZOO (warta 8 mln zł) oraz dedykowanego dla odwiedzających ogród zoologiczny parkingu przy ul. Norbertańskiej.

Prace przy przebudowie alei Kilińskiego mają trwać do końca listopada br.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 8

 1. Kaśka says:

  No i dajcie normalną nazwę dla ronda, „Rondo przy zoo”!!

 2. Kaśka says:

  Zróbcie przystanek kolejowy przy zoo, dla mieszkańców całego powiatu. Skorzystają i płocczanie, bo mniej samochodów będzie przyjeżdżało.

 3. Anonim says:

  Miesiącami, latami ciągnące się remonty.. masakra

 4. dandys says:

  Fajnie że już koniec może i z opóżnieniem ale jest i to ważne . Teraz takie pytanie czy można na takim rondzie potawić pomnik pamiętnej słonicy Płockiego ZOO Petra .Lata wstecz tłumy przyjeżdżały zobaczyć Petrę . Tak tylko pytam bo może to jest zbyt śmiały pomysł .

 5. Qba says:

  Ja się zastanawiam kiedy naprawią nową ścieżkę rowerową między komendą a UDT … jeszcze się budowa nie skończyła a scieżka w fatalnym stanie … ogromne podłużne pęknięcia, wyboje itp …

 6. Bogdan says:

  Masakra. Na Mostówce ogromne korki jak diabli a tu grzebią się koło ZOO z tym rondem.

 7. Anonim says:

  takim cudem żeby wygrac przetarg trzeba dac koperte zeby odebrac nie doróbki trzeba dać koperte, do tego dochodzą jeszcze tysiące przekrętów i dlatego robią sie takie ceny

 8. Aron says:

  Jakim cudem wydali 40.000.000 zł o ile kojarze, za tyle to zbudowali „obwodnicę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU